C, 18.08.2022.

Vairāk nekā 300 Austrijas priesteru neievēros Vatikāna aizliegumu svētīt viendzimuma pārus

TVNET/LETA
Vairāk nekā 300 Austrijas priesteru neievēros Vatikāna aizliegumu svētīt viendzimuma pārus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: Shutterstock

Austrijā vairāk nekā 300 liberālu Romas katoļu baznīcas priesteru grupa otrdien paziņoja, ka vēlas ignorēt Vatikāna aizliegumu svētīt viendzimuma pārus.

"Šis lēmums ir atklāts apvainojums daudziem kristiešiem, un tas diskreditē Jēzus atbrīvojošo vēsti," paziņojumā otrdien apliecināja kustība "Pfarrer Initiative" ("Mācītāju iniciatīva").

Vatikāna Ticības doktrīnas kongregācija (CDF) pirmdien nāca klājā ar paziņojumu, skaidrojot, ka tās skatījumā Romas Katoļu baznīcai nav varas svētīt homoseksuālas attiecības.

Austrijas organizācija savukārt apstrīd CDF argumentu, ka cilvēku attiecības iespējams svētīt vienīgi tad, ja tās kalpo Dieva plāniem.

Iniciatīvas priesteri un diakoni norāda, ka turpinās dot svētību homoseksuāļu mīlestībai baznīcas dievkalpojumos.

Vatikāna doktrīnas jautājumu birojs pirmdien publiskotā spriedumā norādīja, ka Romas Katoļu baznīcas priesteri nevar dot svētību viendzimuma savienībām, skaidrojot, ka šādas svētības došana "nav likumīga".

Baznīcai ir jābūt pretimnākošai pret homoseksuāliem cilvēkiem, izturoties ar "cieņu, līdzcietību un jūtīgumu" pret viņiem, tomēr ne pret viņu savienībām, teikts spriedumā.

Kā jau pirmdien atzina ASV bāzētās katoļu homoseksuāļu atbalsta organizācijas "New Ways Ministry" vadītājs Frensiss DeBernardo, CDF nostāja "nav pārsteigums, tomēr rada vilšanos".

"Priesteri un draudzes" jau šobrīd veic šādus svētīšanas rituālus, sacīja DeBernardo, piebilstot, ka katoļi "turpinās rast radošus veidus, kā svētīt pārus, kurus viņi mīl un atbalsta", un ka "katoļu laji iesaistīties un veiks paši savus rituālus, izrādīs žestus un paudīs atbalsta vārdus".

Pāvests Francisks iepriekš norādījis, ka homoseksuāliem pāriem ir jānodrošina juridiska aizsardzība, tomēr tikai civilajā sfērā, un viņš turpina iestāties pret homoseksuālu pāru laulībām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu