P, 25.09.2023.

PBK izbrīnīts par NEPLP noraidījumu pārraidīt LTV7 ziņas krievu valodā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8
Sergejs Kārītis
Sergejs Kārītis Foto: Ieva Čīka / LETA

Televīzijas programma "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) ir izbrīnīts par Nacionālās elektroniskās plašsaziņas padomes (NEPLP) noraidījumu pārraidīt LTV7 ziņas krievu valodā, atklāja PBK pārstāvis Sergejs Kārītis.

Kā uzsvēra Kārītis, PBK vienmēr ir uzskatījis, ka sabiedrības informēšana, izmantojot visus pieejamos informatīvos kanālus, ir svarīgāka par šaurām politiskām interesēm.

"Sabiedrības informēšana ārkārtas situācijas periodā ir prioritārs masu mediju uzdevums," viņš norādīja.

Kārītis piebilda, ka kopš LTV7 kā sabiedriskā medija televīzijas kanāls ir aizgājis no Latvijas reklāmas tirgus, viņa ieskatā, PBK un Latvijas Televīzija vairs nav konkurenti reklāmas jomā.

"Līdz ar to, viena medija, kas turklāt tiek uzturēts par valsts līdzekļiem, veidotas programmas izplatīšanas nodošana citam medijam ārkārtējās situācijas laikā kalpotu tikai visas Latvijas sabiedrības interesēm," atzīmēja Kārītis.

Vienlaikus PBK pārstāvis norādīja, ka PBK turpinās skaidrot NEPLP savu pozīciju šajā jautājumā.

Jau ziņots, ka ceturtdien NEPLP noraidīja ierosinājumu televīzijas kanāla LTV7 ziņas krievu valodā ļaut pārraidīt arī televīzijas programmā PBK.

NEPLP loceklis Jānis Eglītis aģentūrai LETA skaidroja, ka ceturtdien padomē bija balsojums par PBK lūgumu raidīt LTV7 ziņas krievu valodā ar mērķi sasniegt lielāku mazākumtautības auditoriju, ko LTV7 nesasniedz. Kā atklāja Eglītis, PBK ir ļoti ieinteresēti ziņu satura pārraidē, jo pašiem ziņas ne latviešu, ne krievu valodā nav vairāk kā gadu. Pēc padomes locekļa paustā, no NEPLP puses tā bija stratēģiska kļūda, tuvredzīga rīcība, jo LTV7 ziņu pārraide arī PBK programmā dotu iespēju būtiski celt reitingus.

"LTV7 būtiski celt reitingus, kā arī nodrošināt mazākumtautību auditorijai kvalitatīvu informāciju, tostarp par Covid-19 situāciju un vakcinēšanos, lai būtu pieejama alternatīva informācija Kremļa ziņām," pauda Eglītis.

Savukārt NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš norādīja, ka NEPLP atbalsta mazākumtautību satura nodošanu komercmedijiem, un pērn pavasarī tā rīkoties bija tieši padomes ideja. "Arī šī gada sākumā padome aktīvi piedalījās dokumentu virzīšanā, lai šāda iespēja būtu atkal. Taču šobrīd apstākļi attiecībā uz PBK ir būtiski mainījušies," komentēja

Viņš skaidroja, ka tikko PBK ir saņēmis divus sodus 16 000 eiro apmērā par pārkāpumiem, kas saistīti ar maldinošanas un nepatiesas informācijas izplatīšanu par Covid 19 vīrusu un tā infekciozitāti. Ēterā tika apgalvots, piemēram, tas, ka no vīrusa var izvairīties, ēdot siļķi, kā arī apgalvots, ka tā esot zema lipīguma infekcija. Kopumā NEPLP pēdējā laikā ir piemērojis PBK četrus sodus par nopietniem pārkāpumiem, un visās šajās lietās notiek tiesvedība.

"Nodot sabiedriskā medija saturu, kas ir uzticams, šim komersantam pašreizējā situācijā neredzam nekādas iespējas. Vienlaikus aktīvi meklējam risinājums, lai sabiedrībai LTV7 mazākumtautību valodās radītais saturs būtu pieejams maksimāli plaši," komentēja Āboliņš.

NEPLP jau ir nodevis sabiedriskā medija saturu citiem komercmedijiem. Ja apstākļi būtiski mainīsies, NEPLP pie jautājuma par PBK atgriezīsies vēlreiz, solīja NEPLP priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka 28.janvārī valdība lēma, ka ārkārtējās situācijas laikā sabiedrisko mediju veidoto saturu varēs pārraidīt arī komercmediji.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais