Grieķija norīko privātos ārstus cīņā ar pandēmiju

LETA/AP
Grieķija norīko privātos ārstus cīņā ar pandēmiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AP/Scanpix

Grieķijas veselības ministrs pirmdien pieprasījis privātajā sektorā strādājošo mediķu iesaistīšanos cīņā ar jaunā koronavīrusa uzliesmojumu Atēnu reģionā.

Grieķijas veselības ministrs Vasilis Kikilijs pirmdien norādīja, ka, neskatoties uz atkārtotajiem aicinājumiem privātajiem ārstiem brīvprātīgi pieteikties palīgā valsts sektoram, tikai daži to ir izdarījuši, tādēļ viņš izdevis rīkojumu piesaistīt speciālistus pataloģijā, pneimonoloģijā un vispārējā medicīnā.

Kikilijs jau piektdien paziņoja, ka piesaistīs privātā sektora ārstus, ja vien 48 stundu laikā nepieteiksies vismaz 200 brīvprātīgie.

Valdības preses pārstāve šodien paziņoja, ka brīvprātīgi pieteicies tikai 61 ārsts no privātā sektora.

Viņa paziņoja, ka valdība nolēmusi, ka pienācis laiks mobilizēt privātos ārstus cīņā ar pandēmiju, jo visas iespējas brīvprātīgai dalībai ir izsmeltas.

Ministrija izdevusi rīkojumu piesaistīt 206 ārstus uz vienu mēnesi.

Neskatoties uz karantīnas režīmu, kas spēkā kopš novembra sākuma, Grieķijā sācies jauns Covid-19 uzliesmojums, tostarp pieaudzis slimnīcās intensīvās terapijas nodaļās hospitalizēto pacientu skaits.

Visā valstī ik dienas slimnīcās tiek ievietoti aptuveni 500 cilvēki, kas saslimuši ar Covid-19, tostarp aptuveni 200 tiek ievietoti slimnīcās Atēnu reģionā.

Grieķijā svētdien tika reģistrēti 1514 jauni Covid-19 gadījumi un 41 nāves gadījums, līdz ar to valstī inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta kopumā 237 125 cilvēkiem, no kuriem 7462 ir miruši.

Neskatoties uz inficēto skaita pieaugumu, varasiestādes ir nedaudz mīkstinājušas ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar Covid-19.

No pirmdienas Grieķijā atvērtas frizētavas, manikīra saloni un brīvdabas arheoloģiskie pieminekļi. Piekrastes rajonos dzīvojošajiem atkal atļauts makšķerēt un zvejot, bet jūrai atļauts piekļūt tikai ar kājām vai divriteni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu