Nigērā iespējamā džihādistu uzbrukumā nogalināti 137 cilvēki

LETA/AFP
Nigērā iespējamā džihādistu uzbrukumā nogalināti 137 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Nigēra. Ilustratīvs foto.
Nigēra. Ilustratīvs foto. Foto: MICHELE CATTANI / AFP

Nigērā pie Mali robežas ir noticis iespējams džihādistu iebrukums vairākos ciemos, kurā nogalināti 137 cilvēki, pirmdien paziņoja Nigēras valdība. 

Ja apstiprināsies, ka šo slaktiņu svētdien sarīkojuši džihādisti, tad tas ir upuru skaita ziņā lielākais džihādistu uzbrukums Nigērā. 

"Sistemātiski vēršoties pret civiliedzīvotājiem kā mērķiem, šie bruņotie bandīti tagad ir spēruši soli tālāk šausmās un brutalitātē," sacīja valdības preses sekretārs Zakarija Abdurahamans paziņojumā, kas tika nolasīts sabiedriskajā televīzijā.

Izsludinot valstī trīs dienu sēras par uzbrukuma upuriem, sākot no otrdienas, viņš solīja, ka valdība pastiprinās drošību šajā rajonā un sauks pie atbildības "šo gļēvo un noziedzīgo darbību vaininiekus". 

Bruņotie kaujinieki ar motocikliem svētdien iebruka Intazajenas, Bakoratas un Vistanas ciemos, šaujot "uz visu, kas kustas", sacīja vietējā amatpersona.

Nigēra, kas pēc ANO atzinuma ir nabadzīgākā no 189 valstīm, cīnās ar islāmistu nemieriem, kas izplatījušies uz šo valsti no Mali un Nigērijas. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu