Anglijā par brīvdienu braucieniem uz ārzemēm noteiks 5000 mārciņu sodu

Hītrovas lidosta. Ilustratīvs foto. FOTO: REUTERS/Simon Dawson/File Photo

Anglijas iedzīvotājiem, kas mēģinās bez nopietna pamatojuma doties uz ārzemēm, no nākamās nedēļas draudēs 5000 sterliņu mārciņu (5700 eiro) naudassods, paredzēts jaunajā koronavīrusa pandēmijas likumprojektā.

Sods paredzēts normās, par kurām parlamenta deputāti balsos ceturtdien.

Atļauto iemeslu vidū ir darbs, mācības, juridiskās saistības, došanās uz mājām vai arī svarīgu notikumu, tādu kā kāzu vai bēru, apmeklēšana, vēsta laikraksts "Independent".

Ar likumu arī tiks noteikts pienākums aizpildīt anketu, paskaidrojot ceļošanas iemeslus.

Braucienus uz Lamanša salām, Menas salu un Īrijas Republiku ierobežojumi neskars, norāda laikraksts.

Brīvdienu braucieni uz ārzemēm jau šobrīd ir aizliegti atbilstoši noteikumiem, kas ierobežo pārvietošanos. To termiņš beidzas pirmdien.

Atbilstoši pašreizējam ierobežojumu mazināšanas plānam Anglijas iedzīvotāji varētu doties atpūtas braucienos uz ārzemēm ne agrāk kā 17.maijā.

Tagad aizliegums pamest Apvienoto Karalisti būs konkrēti noteikts likumā, un par tā pārkāpšanu būs paredzēts naudassods.

Eiropā atkal pieaugot jauno Covid-19 gadījumu skaitam, kā arī vakcinācijas procesam noritot gausi, rodas šaubas, vai ceļošana no Lielbritānijas uz ārzemēm varēs atsākties ar šo laiku.

Lielbritānijai nevajadzētu dzīvot ilūzijās, ka inficēšanās gadījumu skaita pieaugums kontinentā uz to nekādu iespaidu neatstās, vēl pirmdien brīdināja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

Uz augšu
Back