T, 27.09.2023.

Bangladešā ugunsgrēkā rohindžu bēgļu nometnē 15 bojāgājušie

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Bangladešā Koksbazarā plašā ugunsgrēkā rohindžu bēgļu nometnē dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, bet 400 pazuduši, otrdien pavēstīja ANO.

"Tas, ko mēs esam pieredzējuši šajā ugunsgrēkā, ir kas tāds, ko mēs šajās nometnēs nekad agrāk neesam redzējuši," atzina ANO bēgļu aģentūras pārstāvis Bangladešā Johanness van der Klāuvs, video savienojumā no Dakas uzrunājot žurnālistus Ženēvā.

"Mēs līdz šim esam apstiprinājuši, ka 15 cilvēki ir gājuši bojā, 560 ir ievainoti un 400 ir pazuduši, un vismaz 10 000 patversmes ēku ir iznīcinātas. Tas nozīmē, ka vismaz 45 000 tiek pārvietoti, kam mēs tagad meklējam pagaidu patvērumu," viņš piebilda.

Rohindžu krīze reģionā aizsākās 2017.gada vasarā, kad Bangladešas kaimiņvalstī Mjanmā armija Rakhainas pavalstī sāka kampaņu pret rohindžu nemierniekiem, atbildot uz nemiernieku grupējuma uzbrukumu. 

Šī kampaņa pamudināja apmēram 740 000 rohindžu bēgt no Mjanmas uz Bangladešu, un drošības spēki tika apsūdzēti masveida izvarošanās un slepkavībās, kā arī tūkstošiem māju nodedzināšanā.

Mjanma, kurā iedzīvotāju vairākums ir budisti, uzskata musulmaņus rohindžus par bengāļiem no Bangladešas, lai gan rohindžu ģimenes ir dzīvojušas Mjanmā jau vairākas paaudzes.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais