C, 21.09.2023.

Kalnu Karabahas parlaments atbalsta krievu valodas pasludināšanu par oficiālo valodu

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Atspoguļojot Maskavas pieaugošo ietekmi Dienvidkaukāzā, Kalnu Karabahas parlaments ceturtdien apstiprinājis likumprojektu, ar kuru krievu valoda pasludināta par otru oficiālo valodu starptautiski neatzītajā republikā.

Pērn ar Krievijas starpniecību tika noslēgts pamiers, ar kuru tika izbeigta sešas nedēļas ilgā karadarbība starp Azerbaidžānu un armēņu spēkiem, kas kontrolēja Kalnu Karabahas teritoriju.

Saskaņā ar šo vienošanos Kalnu Karabahā pamiera uzraudzīšanai izvietoti aptuveni 2000 krievu miera uzturētāju.

Līdz šim vienīgā oficiālā valoda Kalnu Karabahā bija armēņu valoda.

Kalnu Karabahas parlamenta deputāts Arams Harutjunjans aģentūrai AFP paskaidrojis, ka likumprojekts, kuram vēl nepieciešams prezidenta Arajika Harutjunjana paraksts, apstiprināts ar mērķi "veicināt sadarbību ar krievu miera uzturētājiem".

Saskaņā ar starptautiskajām tiesībām Kalnu Karabaha joprojām ir Azerbaidžānas teritorija, un Baku jau nosodījusi armēņu separātistu varasiestāžu rīcību, uzsverot, ka Azerbaidžānas vienīgā oficiālā valoda esot azerbaidžāņu valoda.

Krievijas miera uzturētāju izvietošana Kalnu Karabahā, kur tie nodrošina armēņu separātistu varas saglabāšanos, vēl vairāk nostiprinājuši Maskavas ietekmi Armēnijā, kur krieviem jau līdz šim bijusi militārā bāze. Krievijas armija apsargā arī Armēnijas robežu ar Turciju.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais