Rīgā aizturēts "Porsche" lukturu zaglis

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Kaberneeme 25-01-21 FOTO: Esta Tatrik

Valsts policija Rīgā aizdomās par 4000 eiro vērtu automašīnas "Porsche Cayenne" lukturu zādzību aizturējusi iepriekš likumsargu redzeslokā par mantiskiem noziegumiem nonākušu vīrieti, informēja Valsts policijā.

Februārī Latgales iecirknī saņemta informācija par to, ka Aiviekstes ielā no automašīnas "Porsche Cayenne" ir nozagti priekšējie lukturi.

Likumsargi ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, kuros bija redzamas abas vainīgās personas, taču sākotnēji zagļus nevarēja atpazīt.

Pagājušajā nedēļā policija saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti aizturēja 1989.gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par dažādiem noziegumiem, tostarp mantiskiem.

Salīdzinot šī vīrieša fotogrāfijas ar iegūtajiem video materiāliem no minētās automašīnas lukturu zādzības vietas, tika konstatēts, ka šis vīrietis piedalījies arī spēkrata apzagšanā.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Policija šobrīd strādā, lai aizturētu arī otru noziegumā iesaistīto.

Jau iepriekš ziņots, ka pēdējā pusgada laikā divas reizes pieaudzis automašīnu lukturu zādzību skaits, ja salīdzina ar to pašu periodu pirms gada. Valsts policijas statistika liecina, ka īpaši pieaudzis tieši "Volvo" markas lukturu zādzību skaits.

Valsts policija iesaka automašīnu īpašniekiem uzstādīt papildus drošības sistēmas, piemēram, ierīkot skaņas un gaismas signalizāciju spēkratam un ierīkot automašīnas lukturu stiprinājumu bloķētājus, kā arī marķēt automašīnas detaļas.

Uz augšu
Back