"Tet" pēc diviem mēnešiem atsācis "Pirmā Baltijas kanāla" retranslāciju

Televīzijas pults. FOTO: Pixabay

Tehnoloģiju uzņēmuma "Tet" televīzijas pakalpojumos - "Helio iTV", "Tet+" un virszemes televīzijā - no ceturtdienas atsācis "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) retranslāciju, apliecināja "Tet" pārstāve Lāsma Trofimova.

Viņa skaidroja, ka par retranslācijas atsākšanu panākta vienošanās ar kanāla veidotājiem - SIA "Pirmais Baltijas kanāls", nevis ar starpniekiem, kā tas bija iepriekš. Pēc Trofimovas teiktā, iepriekš bija retranslācijas līgums ar programmas izplatīšanas pārstāvi SIA "Tem lv".

Trofimova arī uzsvēra, ka PBK ir Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsniegta un spēkā esoša apraides atļauja. "Tāpat "Tet" ir veicis visas nepieciešamās procedūras, lai noskaidrotu kanāla pārstāvības tiesības un izvērtētu atbilstību likumdošanai," viņa uzsvēra.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka neskaidrību par kanālu pārstāvības tiesībām un bažām par sankciju režīma neievērošanu, telekomunikāciju uzņēmums "Tet" no 1.februāra pārtraucis PBK, "NTV Mir", "Ren TV Baltija", "Kinokomedija" un "Kinomiks" retranslāciju, aizvietojot tos ar citiem līdzvērtīgiem TV kanāliem.

Neskatoties uz ilgstošiem un vairākkārtējiem informācijas pieprasījumiem, "Tet" nav pieejama juridiski pamatota informācija par TV kanālu PBK, "NTV Mir", "Ren TV Baltija", "Kinokomediya" un "Kinomiks" retranslācijas tiesību izplatītājiem Latvijā. Līdz ar to nav iespējams veikt pienācīgu risku izvērtējumu, kā to pieprasa piemērojamie likumi. Televīzijas kanālu izplatītājs ir SIA "Tem LV" - viens no SIA "Baltijas mediju alianses" uzņēmumiem.

Tāpat ziņots, ka 10.februārī stājās spēkā NEPLP lēmums izslēgt no Latvijā retranslējamo programmu saraksta 16 programmas, jo kopš 1.februāra nav zināms to pārstāvis Latvijā.

NEPLP izslēdz no Latvijā retranslējamo programmu saraksta "Ren TV Baltic", "NTV Mir Baltic", "Karusel International", "NTV Serial", "NTV Stilj", "NTV Pravo", "Kinomiks", "Nashe novoye kino", "Rodnoje Kino". Tāpat Latvijā vairs nevarēs translēt kanālus "Indijskoje Kino", "Kinokomedija", "Kinoserija", "KVN TV", "Kuhnja TV", "Boks TV" un "HD Life".

"Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" grupā ir uzņēmumi "Tet", "Citrus Solutions", "Data Experts", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Tet" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" kapitāldaļu.

Pērn uzņēmums strādāja ar 222,6 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, kas bija par 2,2% mazāk nekā gadu iepriekš, un 30,08 miljonu eiro peļņu, kas bija sarukums par 16,9%.

Uz augšu
Back