Dānijā ievieš "koronapases"

Ilustratīvs foto. FOTO: travelwild, Shutterstock.

Dānija kļūs par pirmo valsti Eiropā, kur ieviesta "koronapase", vēsta portāls "The Local".

No otrdienas "koronapase" mobilās lietotnes vai papīra formātā būs jāuzrāda, dodoties pie friziera, uz skaistumkopšanas saloniem, autoskolām un tamlīdzīgi. Kad 21.aprīlī restorāni un kafejnīcas atsāks apkalpošanu āra terasēs, arī pirms šā pakalpojuma izmantošanas klientiem būs jāuzrāda pase.

"Koronapase" ir apliecinājums, ka cilvēks pēdējo 72 stundu laikā vai nu veicis negatīvu Covid-19 testu, vai ir vakcinēts, vai arī izslimojis Covid-19.

Dānijas Covid-19 ierobežojumu atcelšanas grafiks paredz, ka 6.maijā restorāni, muzeji, teātri un kinoteātri varēs atsākt apkalpošanu iekštelpās, bet vairums pārējo uzņēmumu un pakalpojumu sniedzēju darbu pilnībā varēs atsākt 21.maijā.

Prasība uzrādīt "koronapasi" neattieksies uz bērniem līdz 15 gadu vecumam, kā arī cilvēkiem, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar veikt Covid-19 testu.

Pases nepaver iespēju ceļot uz citām valstīm, taču Dānijas valdība norādījusi - tā "noteikti gaida", ka "koronapases" varētu izmantot arī šādam mērķim, ja citas valstis pieprasīs ieceļotājiem šāda veida apliecinājumus.

Dānijas valdības izstrādātajā plānā noteikts, ka "koronapases" vairs netiks izmantotas, kad visiem Dānijas iedzīvotājiem būs tikusi piedāvāta iespēja vakcinēties pret Covid-19. Pēc tam tās varētu tikt lietotas vienīgi ceļošanai. Kā gala datums noteikts 2021.gada augusts.

Dānija apturējusi "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu, pastāvot bažām par vakcīnas iespējamo saistību ar retiem trombu veidošanās gadījumiem. Tas ievērojami palēninājis vakcinācijas tempu. Pašlaik Dānijā visu vakcinācijas kursu izgājuši 7% no tās 5,8 miljoniem iedzīvotāju, bet vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 13,3%.

Uzņēmumiem, kas apkalpos klientus bez "koronapases", draudēs naudassods no 400 līdz 6000 eiro, ja pārkāpums izdarīts atkārtoti. Savukārt klientam būs jāmaksā 330 eiro naudassods.

Uz augšu
Back