Ekvadoras prezidenta vēlēšanās uzvarējis konservatīvo kandidāts

Giljermo Laso. FOTO: REUTERS/Maria Fernanda Landin

Svētdien notikušajās Ekvadoras prezidenta vēlēšanās uzvarējis konservatīvo kandidāts Giljermo Laso, pārspējot savu sāncensi kreisi noskaņoto Andresu Arausu, paziņojusi Nacionālā vēlēšanu padome.

Saskaņā ar rezultātiem, kas iegūti pēc 97% biļetenu saskaitīšanas, par bijušo baņķieri Laso balsojuši 52,5% vēlētāju, kamēr ekonomists Arauss ieguvis 47,5% balsu.

Arauss jau atzinis savu sakāvi un, uzrunājot atbalstītājus, paziņojis, ka zvanīs Laso, lai apsveiktu viņu ar uzvaru.

"Šī ir diena, kad visi ekvadorieši ir izlēmuši savu nākotni. Viņi izmantojuši savu balsi, lai paustu nepieciešamību pēc pārmaiņām un vēmi pēc labākas dzīves," savukārt paziņojis Laso, uzrunājot savus sajūsminātos atbalstītājus.

Investori vēlēšanu iznākumu uztvērusī ar atvieglojumu, jo tos bija satraukuši Arausa solījumi turpināt sava mentota eksprezidenta Rafaela Korreas "21.gadsimta sociālisma" politiku, palielinot subsīdijas un iestājoties pret Starptautiskā Valūtas fonda pieprasītajiem taupības pasākumiem.

Savukārt Laso gatavojas īstenot liberālu ekonomikas programmu, cenšoties piesaistīt ārvalstu investorus un radīt darbavietas.

Tādējādi viņa uzvara demonstrē pavērsienu līdzšinējā tendencē Latīņamerikas politikā, kas nesusi uzvaru kreisajiem un galēji kreisajiem politiķiem.

Jaunais prezidents amatā stāsies 24.maijā.

Uz augšu
Back