Sv, 14.08.2022.

NASA mēģinās veikt pirmo helikoptera lidojumu uz Marsa

TVNET/LETA/AFP
NASA mēģinās veikt pirmo helikoptera lidojumu uz Marsa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: AFP PHOTO / NASA/JPL-Caltech/HANDOUT

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) pirmdien uz Marsa mēģinās veikt vēsturisku pirmo helikoptera lidojumu uz citas planētas.

Marsa helikopters februārī ieradās kopā ar pašgājēju robotu "Perseverance".

NASA helikoptera lidojumu bija ieplānojusi 11.aprīlī, taču tas tika atlikts sakarā ar programmatūras problēmām, kas tika atklātas lidaparāta rotoru izmēģinājuma laikā.

Problēmas ir atrisinātas un helikoptera lidojums ieplānots plkst.10.30 pēc Latvijas laika.

Tomēr dati tiks saņemti tikai dažas stundas vēlāk un NASA plāno plkst.13.15 pēc Latvijas laika sākt straumēšanu tiešsaistē.

NASA ar helikoptera lidojumu vēlas parādīt, ka tās tehnoloģija strādā, un tas nekalpo "Perseverance" zinātniskajiem mērķiem.

"Perseverance" 18.februārī sekmīgi nosēdās uz Marsa, kļūstot par piekto pašgājēju robotu kopš 1997.gada, kas pabeidzis ceļojumu uz Marsu.

"Perseverance", kas sver 1040 kilogramu, ir neliels helikopters, robota "roka", divi lāzeri, 23 kameras, divi mikrofoni un citas iekārtas. Robots uz Marsa meklēs fosilizētas baktērijas, kā arī vāks akmeņu un grunts paraugus.

Zinātnieki uzskata, ka tur savāktie ģeoloģiskie paraugi var dot pierādījumus par seniem mikrobiem, kas kādreiz eksistējuši uz Marsa.

Projekta izmaksas aplēstas uz 2,7 miljardiem ASV dolāru, un NASA cer, ka tas palīdzēs sagatavot cilvēka misiju uz Marsa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu