Eksperts skaidro, kāpēc gaidāms autoriepu deficīts un cenu kāpums

Eksperts skaidro, kāpēc gaidāms autoriepu deficīts un cenu kāpums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Pandēmija ietekmējusi ne tikai autoindustriju, bet arī tās satelītnozares. Pusvadītāju deficīts riepu ražošanu it kā neietekmē, taču negaisa mākoņi šopavasar savilkušies arī pāri melno un apaļo plauktiem. 

Neskaidrība vienmēr veido labu augsni bažām, tāpēc bažīgs ir arī parasti saulainā Autoriepu nama direktora Oskara Krampāna vaigs. 

Oskars Krampāns: "Šogad lielākais un aktuālais jaunums ir tas, ka riepu nav. Pēc pāris nedēļām varētu rasties liels riepu deficīts. Saistīts tas ir ar vairākiem faktoriem, bet galvenais ir dārgās konteineru piegādes no Ķīnas."

Gada laikā konteineru cenas ir desmitkāršojušās un daudziem gluži vienkārši nav pa kabatai.

Oskars Krampāns: "Deficīts ir jūtams jau šobrīd, jo mazie riepu tirgotāji, kas veda vienu, divus konteinerus, tagad neved nevienu. Attiecīgi sāk trūkt riepu, kas ražotas Āzijā, Ķīnā. Ja šo riepu trūkst, sāk vairāk tirgot budžeta Eiropas riepas."

Rūpnīcu apturēšanas dēļ arī to rezerves nav neizsmeļamas, un domino efekts beigu beigās sasniedz arī premium zīmolu riepas.

Oskars Krampāns: "Šobrīd var rēķināties ar 20 - 60% cenu kāpumu, atkarībā no riepas izmēra un segmenta.

Jo lielāka un smagāka ir riepa, jo jūtamāks būs cenas lēciens.

Oskars Krampāns: "Visizteiktākais trūkums būs dubļu riepām. To riepu jau šobrīd trūkst, un nav paredzams, ka tās varētu parādīties. Tas saistīts ar to, ka šādu riepu konteinerā ir maz. Attiecīgi cena, ko maksājam, ir krietni lielāka nekā  mazajām riepiņām."

Tuvākās prognozes ir patiesi neiepriecinošas. Velti cerēt, ka līdz nākamajai ziemas riepu sezonai situācija būs normalizējusies.

Oskars Krampāns: "Es domāju, ka uz ziemas sezonu situācija būs līdzīga, ja pat ne sliktāka. Paralēli dārgajam transportam šo riepu atvešanā otrs ir izejmateriālu cenu kāpums. Un ir daži komponenti, kam cenu kāpums ir pat 70%."

"Taisi ragavas vasarā un ratus ziemā?" Pareizi, tikai tagad rati jātaisa jau aiznākamai ziemai!

Oskars Krampāns: "Ja grib riepas un daudzmaz normālu izvēli, tad tās jāmeklē šobrīd. Otrs, tās riepas būs dārgākas, nekā bija pagājušogad."

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu