"KPV LV" valde sarunā ar Kariņu atkārtoti pauž pozīciju par Vitenberga atsaukšanu

Saeimas deputāte, komisijas priekšsēdētāja Ieva Krapāne piedalās Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par OIK atbalsta ieviešanas mērķiem, ietekmi un nodarīto kaitējumu sēdē, kurā iztaujā bijušo Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru, tagadējo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci. FOTO: Zane Bitere/LETA

"KPV LV" valde uztur spēkā savu lēmumu par Jāņa Vitenberga atsaukšanu no ekonomikas ministra amata, to šodien sarunā ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) uzsvērusi valdes priekšsēdētāja, Saeimas deputāte Ieva Krapāne (KPV LV).

Kariņš esot uzklausījis "KPV LV" valdes pozīciju, rosinājis turpināt sarunas un meklēt risinājumu "šai problēmai", atstāstīja Možvillo. Premjers esot informējis, ka tiksies arī ar nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA), un aicinājis arī "KPV LV" runāt ar NA.

Vaicāts par savu viedokli, vai Vitenbergam ir jāatstāj vai jāsaglabā amats, Možvillo pauda, ka šajā jautājumā vēloties ieņemt neitrālu pozīciju un atrast kompromisu. Politiķis uzsvēra, ka ir svarīgi panākt, ka kādu kustību dēļ nekrīt valdība, jo tāds neesot nedz valdes, nedz frakcijas mērķis.

Deputāts akcentēja, ka "KPV LV" frakcijas lēmumi, kas ir pretēji valdes nostājai, neliek Ministru prezidentam izdarīt kādus manevrus, jo koalīcijas līgums esot noslēgts starp partiju valdēm, nevis frakcijām.

Možvillo pieļāva, ka "KPV LV" vēl varētu notikt tikšanās ar NA.

Kā ziņots, pēc Vitenberga lēmuma pamest "KPV LV" un pāriet uz NA viņa līdzšinējās partijas "KPV LV" valde paziņojusi par viņa atsaukšanu no ministra amata. Savukārt puse no "KPV LV" Saeimas frakcijas paudusi pretēju viedokli, ka atbalsta to, ka Vitenbergs saglabā amatu.

Pats politiķis paziņoja, ka amatu pamest negrasās.

NA un "KPV LV" trešdien vienojās par koordinētu rīcību turpmākai sadarbībai ekonomikas un zemkopības jomu attīstībai. Neoficiāli tiek skaidrots, ka noslēgtā vienošanās un plānotā frakciju sadarbība ļaus saglabāt koalīcijas stabilitāti jutīgā situācijā, kad ekonomikas ministrs maina politisko piederību.

Uz augšu
Back