Daļai ventspilnieku izmaksās 50 eiro pabalstu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Ventspils Ostas ielas promenāde.
Ventspils Ostas ielas promenāde. Foto: Ieva Lūka/LETA

Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu piešķirt vienreizēju pabalstu 50 eiro apmērā mazaizsargātākajiem Ventspils pilsētas iedzīvotājiem, lai mazinātu Covid-19 krīzes radītās sekas, kopumā šim mērķim novirzot 348 000 eiro,  informēja Ventspils pilsētas Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna.

Ventspils pilsētas pašvaldība kopš Covid-19 pandēmijas sākuma rūpīgi seko līdzi aktuālajai informācijai, kas būtiski skar arī ikvienu ventspilnieku, un izvērtē iespējas sniegt atbalstu tiem pilsētas iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams visvairāk.

Lapskalna skaidroja, ka Covid-19 pandēmijas laikā īpaši mazaizsargātākās iedzīvotāju grupas sastopas ar sarežģītiem apstākļiem, kas ne tikai sagādā grūtības nodrošināt pamatvajadzības, bet arī paaugstina emocionālu spriedzi. Kopš pandēmijas sākuma ir ierobežoti dažādi pakalpojumi, piemēram, veselības pakalpojumi un plānveida operācijas, tāpat radušies papildu izdevumi saistībā ar medikamentu un individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi, kā arī ir ierobežotas iespējas bērniem sniegt nepieciešamo atbalstu, ja kāds no vecākiem palicis bez darba vai saņem dīkstāves pabalstu.

Arī personas ar funkcionāliem traucējumiem saskaras ar papildu vajadzībām ikdienas darbību veikšanai. Lai nodrošinātu personas ar invaliditāti ikdienas aprūpi, ģimenes šajā laikā saskaras ar aprūpes un pieskatīšanas organizēšanas grūtībām, situāciju raksturoja Lapskalna.

Tādēļ Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu piešķirt vienreizēju pabalstu 50 eiro Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai iedzīvotājiem, kas 2021.gada 1.janvārī savu dzīvesvietu ir deklarējuši Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā un ir pensionāri, kuru pensijas apmērs, neņemot vērā piemaksu pie pensijas, mēnesī nepārsniedz 384 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pabalsts pienāksies personām ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs, neņemot vērā piemaksu pie pensijas, mēnesī nepārsniedz 384 eiro pirms nodokļu nomaksas, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējiem, kuru pensijas apmērs, neņemot vērā piemaksu pie pensijas, mēnesī nepārsniedz 384 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pabalsts pienākas arī personām, kuras kopš 2020.gada 9.novembra ir zaudējušas darbu un ir ieguvušas bezdarbnieka statusu ar nosacījumu, ja persona saņem bezdarbnieka pabalstu vai bezdarbnieka palīdzības pabalstu, un tā apmērs nepārsniedz 384 eiro mēnesī.

Vienreizējā pabalsta izmaksu nodrošinās Ventspils pilsētas Sociālais dienests. Vienreizējā pabalsta 50 eiro apmērā saņemšanai personai vai personas likumiskajam pārstāvim no šodienas līdz 21.maijam Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā ir jāiesniedz iesniegums papīra formātā, ievietojot aizpildīto iesniegumu Ventspils pilsētas Sociālā dienesta pastkastītē. Iesniegumu var nosūtīt pa pastu uz Ventspils pilsētas Sociālā dienesta adresi Raiņa ielā 10, Ventspilī, kā arī ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu nosūtīt Ventspils pilsētas Sociālajam dienestam uz e-pastu "socdienests@ventspils.lv" vai arī iesniegt valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "www.latvija.lv".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu