Beļģijā paātrinātā kārtībā skatīs ES un "AstraZeneca" strīdu par vakcīnu piegādēm

Ilustratīvs foto. FOTO: JOEL SAGET / AFP

Eiropas Savienības (ES) prāvā pret Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas uzņēmumu "AstraZeneca" lietā par neizpildītajām vakcīnu piegādēm mutiska argumentu izklāstīšana sāksies 26.maijā, trešdien pavēstīja Beļģijas tiesa.

Tiesvedība, kas Briseles tiesā sākās trešdien ar procedūras sesiju, noris paātrinātā kārtībai, lai iespējami drīzāk nonāktu līdz sprieduma pieņemšanai.

"[Eiropas] Komisija (EK) un dalībvalstis uzskata, ka "AstraZeneca" ir pārkāpusi daudzas saistības, kas tam bija atbilstoši priekšpasūtījuma līgumam attiecībā uz vakcīnu ražošanu, kā arī piegādi," ziņu aģentūrai AFP sacīja ES advokāts Rafaēls Žaferalī. "Mēs to paskaidrosim tiesai."

"AstraZeneca" jurists Akims Bularbā apliecināja, ka ES lēmums vērsties tiesā uzņēmumam raisa "dziļu nožēlu".

"Mēs ceram šo strīdu atrisināt iespējami drīz," viņš sacīja žurnālistiem.

Kā norāda EK, "AstraZeneca" kopumā, kā šķiet, varēs piegādāt vien trešdaļu no 300 miljoniem devu, ko uzņēmums apņēmies piegādāt līdz jūnija beigām.

"AstraZeneca" vadītājs uzstājis, ka kompānija vienīgi uzņēmusies saistības atbilstoši "labāko saprātīgo centienu" nosacījumam par piegāžu mērķiem. Uzņēmums arī paudis, ka ir ceļā uz to, lai līdz aprīļa beigām piegādātu teju 50 miljonus devu.

EK savukārt norāda, ka līgumā ir lielāka juridiskā atbildība, un amatpersonas arī vērš uzmanību uz to, ka Lielbritānijai, kur atrodas "AstraZeneca" galvenais birojs, uzņēmums pamatā piegādājis solītos vakcīnas devu apjomus.

Uz augšu
Back