Saeima vērtēs iespēju noteikt 21.novembri par Zolitūdes traģēdijas atceres dienu

Ziedi un svecītes Zolitūdes traģēdijas vietā, kur pirms gada lielveikalā "Maxima", sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji. FOTO: Ieva Lūka/LETA

Saeima šodien lēma nodot parlamenta Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai koalīcijas deputātu izstrādātos grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", nosakot 21.nocembri par 2013.gada 21.novembra traģēdijas atceres dienu.

Likumprojektu izstrādāja deputāti Artuss Kaimiņš, Juris Jurašs (JKP), Marija Golubeva (AP), Māris Možvillo (KPV LV) un Gatis Eglītis (JKP).

Deputāti likumprojekta anotācijā norāda, ka šādas piemiņas dienas noteikšanu ir lūguši gan iedzīvotāji, gan nevalstiskās organizācijas. Tāpat par šīs dienas nozīmi liecinot traģēdijas vietā rīkotie piemiņas pasākumi.

Parlamentāriešu ieskatā, 2013.gada 21.novembra traģēdijas atceres diena būtu piemiņas un cieņas apliecinājums visiem traģēdijas upuriem, un atgādinātu sabiedrības kopējo atbildību, lai nepieļautu šādu traģēdiju atkārtošanos nākotnē.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī, Zolitūdē sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secināja, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva. 

Uz augšu
Back