Rīgas Pieminekļu padomi vadīs Gvido Princis

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis
Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas Pieminekļu padome šodien par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītāju Gvido Princi.

Līdz šim padomi vadīja Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Ojārs Spārītis.

Rīgas dome šajā pavasarī apstiprināja jaunu Pieminekļu padomes sastāvu.

Tajā darbojas 19 locekļi, kuri ir dažādu jomu eksperti, kā arī pārstāvji no Rīgas domes frakcijām un pašvaldības institūcijām.

Padomē darbosies Princis, Spārītis, Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītāja vietniece Agrita Maderniece, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperts Rīgas vēsturiskā centra UNESCO Pasaules mantojuma pārvaldības plānošanas jautājumos Aigars Kušķis, Rīgas pieminekļu aģentūras Sabiedrisko pieminekļu nodaļas vadītāja Mārīte Šenberga, Rīgas Tehniskās universitātes lektors Andrejs Broks un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas tēlniecības apakšnozares profesors Gļebs Panteļejevs.

Padomē ievēlēti arī Latvijas Mākslas akadēmijas lektore Inese Baranovska, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes docents Klāvs Sedlenieks, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents Mārtiņš Mintaurs un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes asociētā profesore Una Īle.

No Rīgas domes frakcijām padomē ievēlēti Dāvis Stalts (JKP), Ivars Drulle (PP), Miroslavs Mitrofanovs (LKP), Oļegs Burovs (GKR), Rita Našeniece (JV), Sandris Bergmanis (S), Valdis Gavars (NA/LRA) un Viesturs Zeps (LA).

Pieminekļu padomei vajadzēs iniciēt un īstenot pilsētas ilgtermiņa attīstības vīziju vides dizaina un mākslinieciskās kvalitātes jomās; sagatavot atzinumus par visu veidu pieminekļu, memoriālo ansambļu, tēlnieciski dekoratīvo veidojumu un piemiņas zīmju uzstādīšanu, atjaunošanu un pārveidošanu publiskajā ārtelpā Rīgā.

Padomei nāksies arī izvērtēt iesniegtos priekšlikumus un sagatavot atzinumus par sabiedriski un kultūrvēsturiski nozīmīgu notikumu vai personu piemiņas iemūžināšanu publiskajā ārtelpā.

Tāpat padomes uzdevums būs sniegt profesionālas konsultācijas fiziskām un juridiskām personām par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un jaunu kultūras, mākslas un sabiedriski nozīmīgu objektu izvietošanu publiskajā ārtelpā, kā arī sniegt atzinumu par dāvinājumu un pašvaldības valdījumā pārņemamu visu veidu pieminekļu, piemiņas zīmju un tēlnieciski dekoratīvo veidojumu uzstādīšanu un izvietošanu.

Padomes darbu kontrolēs Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais