9.maijā ziedu nolikšana Pārdaugavā netiks liegta

Papildināts
TVNET/LETA
9.maijā ziedu nolikšana Pārdaugavā netiks liegta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Ziedi pie pieminekļa "Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem" biedrības "9.maijs.lv" rīkotā 2.Pasaules kara piemiņas pasākuma laikā Uzvaras parkā.
Ziedi pie pieminekļa "Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem" biedrības "9.maijs.lv" rīkotā 2.Pasaules kara piemiņas pasākuma laikā Uzvaras parkā. Foto: Paula Čurkste/LETA

9.maijā pašvaldība neliegs ziedu nolikšanu Pārdaugavā pie pieminekļa padomju karavīriem, informē Rīgas domē.

Pašvaldība skaidro, ka piekļuve piemineklim būs daļēji ierobežota, taču tā nebūs slēgta, proti, apmeklētāji varēs kontrolētā veidā iekļūt teritorijā un notikt ziedus.

Lai neveidotos drūzmēšanās, iedzīvotāju kustību pieminekļa teritorijā uzraudzīs un kontrolēs Valsts policija un Rīgas Pašvaldības policija. Pieminekļa apkārtnes daļējai norobežošanai tiks izmantotas barjeras, kuru uzstādīšanas mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole.

Drošības pasākumi notikšot pēc Valsts policijas izstrādāta plāna.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju šogad Uzvaras parkā nenotiks tādi pasākumi kā koncerti, tirgošanās u.c. Pēc pašvaldības aicinājuma organizatori atsaukuši arī 9.maijā pieminekļa tuvumā pieteiktos piketus.

Pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nedrūzmēties, ievērot noteiktās prasības, ilgi neuzkavēties Uzvaras parkā, klausīt policijas norādēm, neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Situācija esot skaidrota arī domes frakcijām.

Savukārt Latvija Krievu savienība (LKS) pēc tās frakcijas vadītāja Miroslava Mitrofanova tikšanās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi (PP) savā "Facebook" kontā publicējusi informāciju, ka 9 maijā ikviens varētu netraucēti nolikt ziedus pie Rīgas atbrīvotāju pieminekļa.

LKS norāda, ka piemineklim būšot iespēja tuvoties pa centrālo aleju.

Partijas pārstāvji aicina cilvēkus neuzkavēties pie pieminekļa, lai ikvienam dotu iespēju nolikt ziedus.

Savukārt frakcija "Saskaņa" tikšanās laikā norādījusi uz to, ka līdz pat šim brīdim nav izdots rīkojums par sabiedriskā transporta braucienu skaitu palielināšanu, kas kursē netālu no svinību vietas.

"Mēs uzsvērām, ka šajā gadījumā nav runa tikai par pasažieru komfortu, bet arī epidemioloģisko drošību. Nav pieļaujams, ka sabiedriskais transports būs pārpildīts," uzsvēra frakcija.

Jau ziņots, ka šogad organizēti 9.maija pasākumi Pārdaugavā nenotiks, iepriekš informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane kopā ar drošību uzraugošajām iestādēm un citām atbildīgajām pašvaldības amatpersonām nolēmusi, ka pieeja Padomju armijas karavīru piemineklim 8. un 9.maijā tiks ierobežota, kā arī Uzvaras parka apkārtnē tiks noteikti satiksmes ierobežojumi, par kuriem informāciju sniegs atsevišķi.

Epidemioloģiskās drošības dēļ šogad organizēti pasākumi pie pieminekļa nenotiks, tādēļ pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Jau ziņots, ka patlaban, Covid-19 pandēmijas laikā, publiski pasākumi ir aizliegti, bet piketi atļauti līdz 10 cilvēkiem.

Rīgā katru gadu norisinās vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai "Uzvaras dienai" un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Pēdējos gados viens no pasākumu rīkotājiem ir bijusi biedrība "9maijs.lv".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu