Pk, 2.12.2022.

Tiesa sāks skatīt krimināllietu pret Saeimas deputātu Kaimiņu

LETA
Tiesa sāks skatīt krimināllietu pret Saeimas deputātu Kaimiņu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Deputāts Artuss Kaimiņš.
Deputāts Artuss Kaimiņš. Foto: Paula Čurkste/LETA

Ģenerālprokuratūra ir nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par grāmatvedības dokumentu viltošanu apsūdzēts Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai šī lieta nodota jau martā un aprīlī bija nozīmēta pirmā tiesas sēde, taču tā tika atlikta. Tagad tiesas sēde nozīmēta 8.jūnijā plkst.13.30.

Prokuratūrā iepriekš norādīja, ka Kaimiņa apsūdzība ir par SIA "Al De media" grāmatvedības dokumentu, un tieši Kaimiņam piederošam uzņēmumam SIA "Suņu būda" izsniegto rēķinu viltošanu.

Prokurors Māris Urbāns iepriekš Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skaidroja, ka krimināllietā ir iegūti pietiekami pierādījumi, lai celtu apsūdzību Kaimiņam par to, ka viņš ar nodomu esot viltojis "Al De Media" grāmatvedības dokumentus. Dokumentu viltošanai Kaimiņš esot izmantojis citas personas, kuras sastādīja šos dokumentus, bet kuras nav saucamas pie kriminālatbildības, jo nezināja, ka dokumentos ir iekļautas patiesībai neatbilstošas ziņas, toreiz norādīja prokurors.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Al De Media" piederēja Kālim Linardam. Pērn decembrī pieņems lēmums par uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu.

Šogad 4.februārī Saeima piekrita kriminālvajāšanas sākšanai pret 13.Saeimas deputātu Kaimiņu.

Krimināllikums par minēto nodarījumu paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Kaimiņa lietu iepriekš izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB Kaimiņu aizturēja 2018.gada jūnijā saistībā ar kriminālprocesu par iespējamu nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu, kā arī par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. Tomēr vēlāk KNAB pret Kaimiņu šo kriminālprocesu izbeidza.

Kaimiņš iepriekš ir bijis "KPV LV" biedrs un viens no līderiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu