Putins 9.maija parādē sola "aizstāvēt nacionālās intereses"; Peskovs piemin "neonacistus Baltijā"

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien runā militārajā parādē Maskavā, ar kuru tika atzīmēta Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju 76.gadadiena, solīja "stingri aizstāvēt nacionālās intereses".

"Krievija konsekventi aizstāv starptautiskās tiesības, bet mēs arī stingri aizstāvēsim mūsu nacionālās intereses, nodrošināsim mūsu tautas drošību. To uzticami garantē varonīgie Krievijas bruņotie spēki, [1945.gada] uzvaras karavīru mantinieki," sacīja Putins.

Viņš arī teica, ka "šodien mēs redzam nepiebeigto soda [vienību dalībnieku] un viņu sekotāju saietus, mēģinājumus pārrakstīt vēsturi, attaisnot nodevējus un noziedzniekus, uz kuru rokām ir simtiem tūkstošu miermīlīgo cilvēku asinis".

Vēlāk Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paskaidroja, ka Putina teiktais attiecas arī uz Baltijas valstīm un Ukrainu.

"Nevienam nav noslēpums, ka Eiropas valstīs aizvien vairāk paceļ galvas neonacisti, un eiropieši ar viņiem cīnās. Protams, tas ir nepieņemami mūsu valstij.

Ukrainā, dažās Baltijas valstīs mēs patiešām arī redzam tos pašus neonacistus," sacīja Peskovs.

Militārajā parādē Maskavā svētdien piedalījās vairāk nekā 12 000 karavīru un 190 militārās tehnikas vienību, kā arī 76 militārās lidmašīnas un helikopteri.

Krievijas un Rietumvalstu attiecības pēdējā laikā vēl vairāk saasinājušās. Saistībā ar spiegošanu diversiju organizēšanu no Rietumvalstīm izraidīti Krievijas diplomāti, ASV un Eiropas Savienība noteikušas sankcijas pret Krieviju saistībā ar represijām pret opozicionāru Alekseju Navaļniju. Nesen pieauga arī spriedze saistībā ar to, ka Krievija koncentrēja savu karaspēku pie Ukrainas robežām.

Uz augšu
Back