Kariņš līdz trešdienai gaida"KPV LV" lēmumu par Vitenberga demisiju
Papildināts

Jānis Vitenbergs. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) līdz trešdienai gaida "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu par to, vai tā vēlas ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, izriet no premjera sacītā šodien preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.

Kariņš teica, ka Vitenberga lēmums pamest "KPV LV" un iestāties Nacionālajā apvienībā (NA) izraisa jautājumus par to, vai koalīcijas sadarbības līgums ir vai nav spēkā, kā arī liek vaicāt - kas notiek ar varas sadali starp partijām.

Viņaprāt, šis nav jautājums par domstarpībām, kas saistās ar koalīcijas kopīgiem mērķiem, bet ministra partijas maiņu.

Kariņš informēja, ka bija lūdzis NA un "KPV LV" frakcijai savstarpēji izrunāt domstarpības un pastāstīt pārējiem koalīcijas pārstāvjiem, kāds ir labākais risinājums. Tomēr puses šādu risinājumu nevarēja atrast. Premjers norādīja, ka pagājušajā nedēļā "KPV LV" frakcija nerosināja ministra nomaiņu, taču no partijas valdes ir nākušas divas vēstules atsaukt Vitenbergu no valdības darba.

Kariņš akcentēja, ka sadarbības līgums skaidri nosaka, ka sadarbība koalīcijā ir starp Saeimas frakcijām, ne partiju valdēm, tāpēc viņam kā Ministru prezidentam "KPV LV" valdes vēstules neesot saistošas šajā jautājumā.

Šodien viņš lūdza "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāju Māri Možvillo līdz trešdienas, 12.maija, beigām skaidri paust frakcijas viedokli - vai frakcija grib pieprasīt Vitenberga demisiju, vai nē. "Balstoties uz šo lēmumu, mēs attiecīgi rīkosimies un skatīsimies, kā nostabilizēt valdības, koalīcijas darbību kopumā," teica premjers.

"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo apliecināja, ka "KPV LV" ķersies klāt Kariņa uzdevuma izpildei par frakcijas viedokļa noskaidrošanu līdz trešdienas darba dienas beigām. Pašlaik notiek sarunas partijas iekšienē starp biedriem, norādīja politiķis.

Vaicāts par to, ka Možvillo balss var būt izšķiroša frakcijas gaidāmajā lēmumā par to, vai Vitenbergam jāsaglabā ekonomikas ministra amats, frakcijas vadītājs atturējās komentēt, kāda būs viņa nostāja. Možvillo uzsvēra, ka tas būs "KPV LV" frakcijas kolektīvs lēmums.

Pašlaik frakcijā no deviņiem deputātiem četri deputāti iepriekš atbalstīja to, ka Vitenbergs paliek ekonomikas ministra amatā, četri citi nepiedalījās attiecīgajā sēdē, savukārt Možvillo agrāk aģentūrai LETA pauda, ka vēlas ieņemt neitrālu pozīciju un atrast kompromisu.

Tikmēr Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans norādīja, ka priecājas dzirdēt, ka premjeram ceļojot izdevies kārtīgi izlasīt sadarbības līgumu un pieņemt lēmumu vest diskusijas par iespējamo līguma satura grozīšanu, potenciāli leģitimējot jauno situāciju valdībā.

LETA jau ziņoja, ka Ministru prezidenta un "KPV LV" tikšanās saistībā ar "KPV LV" prasību par tai pienākošos ekonomikas ministra amatu pēc Vitenberga lēmuma aiziet uz citu partiju varētu notikt piektdien.

Uz augšu
Back