Sv, 7.08.2022.

Izraēla dod triecienus; Gazas josla ziņo par "nāvējošāko" dienu

TVNET/LETA/AFP/AP
Izraēla dod triecienus; Gazas josla ziņo par "nāvējošāko" dienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Anas BABA / AFP

Izraēlas kara lidmašīnas naktī uz pirmdienu deva raķešu triecienus Gazas joslai, pavēstīja Izraēlas bruņotie spēki. Tikmēr palestīniešu amatpersonas Gazā ziņojušas, ka svētdiena bijusi nāvējošākā diena kopš vardarbības saasinājuma sākuma - dzīvību zaudējuši 42 cilvēki.

"Izraēlas Aizsardzības spēku iznīcinātāji dod triecienus ar terorismu saistītajiem mērķiem Gazas joslā," teikts Izraēlas armijas paziņojumā.

Uz mērķiem Gazas joslā raidītas vairāki desmiti raķešu. Tās trāpījušas militārajiem objektiem un elektrolīnijai, tāpēc pārtraukta elektroapgāde Gazas pilsētas dienvidos.

Nav ziņu par cietušajiem jaunajos uzlidojumos.

Taču Izraēlas uzlidojumos Gazas pilsētā svētdien tika sagrautas trīs ēkas un gāja bojā 42 cilvēki.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs brīdinājis - ja konflikts turpināsies, reģions varētu nonākt "nesavaldāmas krīzes" priekšā. Viņš aicināja nekavējoties izbeigt "ārkārtīgi atbaidošo" vardarbību.

Kopš pagājušās pirmdienas palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas veic masīvu Izraēlas apšaudi ar raķetēm, uz ko Izraēla reaģējusi ar gaisa uzlidojumiem un artilērijas uguni, kas vērsta pret objektiem, kuri saistīti ar radikālo islāmistu grupējumu "Hamas" un citiem palestīniešu kaujinieku grupējumiem.

Gazas joslā kopš pagājušās pirmdienas gājuši gandrīz 190 palestīnieši, tostarp 55 bērni un 33 sievietes, un vairāk nekā 1200 cilvēki ievainoti.

Izraēlā dzīvību zaudējuši mazāk nekā desmit cilvēku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu