T, 22.03.2023.

Kā izvairīties no konfliktsituācijām?

Mocis uz meža takas
Kā izvairīties no konfliktsituācijām?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Pērn dzīvību zaudēja kāds kvadricikla vadītājs, kad uzbrauca pāri ceļam novilktai trosei, bet pavisam nesen pāri ceļam nostieptā trosē sapinās zirgs, salauza kāju un bija jāiemidzina. Tie bija negadījumi, no kuriem varēja mierīgi izvairīties.

Abos gadījumos troses, visticamāk, bija novilktas viena iemesla dēļ - lai pasargātu privātīpašumu no nelūgtiem viesiem. Taču tā ir rīcība, kas nekādi nav saskaņota un, kā redzams, uz līdzenas vietas var pārvērsties traģēdijā. Ko darīt? Var, piemēram, ceļu aizšķērsot, īpašumu norobežot ar standartizētiem līdzekļiem un ievērojot vienotu brīdināšanas shēmu. Otra iespēja - izglītot, piemēram, motorizētā transporta vadītājus, lai viņi zinātu, kur drīkst pārvietoties ar saviem kvadricikliem un motocikliem un kur tas nav vēlams. 

Šī tēma bija aktuāla jau pērn, kad

tika izveidota motobraucēju organizāciju, Latvijas Valsts mežu un Rīgas mežu darba grupa nolūkā definēt, kur un kā mežā drīkst braukt ar motociklu un kas ir dabiskā brauktuve.

"Jāievēro, kur motocikls drīkst pārvietoties. Tās ir meža stigas, meža ceļi un dabiskās brauktuves. Teorētiski, ja tur ir divas pēdas, tad tā var būt dabiskā brauktuve. Vienkāršam cilvēkam grūti saprast. Viņš atbrauc uz mežu, nopircis motociklu, izlasījis meža likumu. Redz, ka pēdas ir iebrauktas. Bet, vai tur drīkst braukt, īsti nav skaidrs," skaidro enduro motobraucējs Lauris Ermanis.

Latvijas Valsts meži izveidojuši speciālu lietotni viedierīcēm. Tā ļauj ātri orientēties teritorijās. Rīgas mežiem tādas nav, tāpēc rodas konflikta situācijas. Motoru troksnis un riepu pēdas var kādam nepatikt, taču trose pāri ceļam nav risinājums.

"Daudziem liekas, ka motociklisti ir tie sliktie puiši. Jāsaprot, ka, tāpat kā citiem skriešana vai riteņbraukšana, brīvā laika pavadīšana var būt arī motobraukšana. ​Tās visas bija stigas vai meža ceļi, vai dabiskās brauktuves. Tur visur drīkstēja braukt ar motociklu. Līdz ar to gribu vērsties pie tiem, kas to dara, - padomājiet par sekām," runājot par gadījumiem, kad bīstamā veidā kāds grib ierobežot braukšanu ar motociklu, norāda motobraucējs.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Jāteic gan, ka drošības un pieklājības normas jāievēro arī motobraucējiem. Iestājoties siltam laikam, motobraucēji aktivizējas - gan uz ielas, gan mežos. Vēl jo vairāk tāpēc, ka motociklists ekipējumā un uz motocikla vienmēr ir droši distancējies no citiem. Tomēr arī viņam jāpatur prātā, ka tad, ja ģimene staigā pa mežu vai brauc riteņbraucējs, būtu jāpiebremzē, jāievēro distance, lai neapmētātu viņus ar sūnām vai zemēm.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu