"Grindeks" rūpnīcā noticis sprādziens; negadījumā cietis viens cilvēks

Uzsākts kriminālprocess
LETA
"Grindeks" rūpnīcā noticis sprādziens; negadījumā cietis viens cilvēks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Farmācijas uzņēmuma AS "Grindeks" ēka ar logo.
Farmācijas uzņēmuma AS "Grindeks" ēka ar logo. Foto: Ieva Makare/LETA

Zāļu ražotāja AS "Grindeks" teritorijā Krustpils ielā 53, Rīgā, ceturtdien vienā no Aktīvo farmaceitisko vielu ražošanas iecirkņiem noticis sprādziens, kas izraisījis aizdegšanos, pavēstīja uzņēmuma pārstāvji. Negadījumā cietis viens cilvēks.

Kompānijā skaidroja, ka, veicot destilācijas procesu, kurā izmantota viegli uzliesmojoša ķīmiska viela, 1,4-dioksāns, noticis neprognozēts sprādziens ar aizdegšanos. Ugunsgrēks sākotnējā stadijā likvidēts, izmantojot esošos ugunsdrošības līdzekļus.

Notikuma vietā cietis viens cilvēks, kuram nekavējoties sniegta medicīniskā palīdzība. Cietusī persona nogādāta slimnīcā.

Notikuma vieta ir lokalizēta un negadījuma cēloņi pašreiz tiek skaidroti, informēja "Grindeks" pārstāvji.

Iepriekš Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) informēja, ka ceturtdien ap plkst.10 saņemts izsaukums uz Krustpils ielu Rīgā, kur ražošanas ēkā bija eksplodējusi muca ar ķīmisku vielu.

Jau vēstīts, ka "Grindeks" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 187 miljonu eiro apmērā, kas ir par 32% vairāk nekā 2019.gadā, bet koncerna peļņa palielinājās par 42%, sasniedzot 19 miljonus eiro.

"Grindeks" galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindeks" koncernu veido "Grindeks", Latvijas "Kalceks" un "Namu apsaimniekošanas projekti", Igaunijas "Tallinas farmaceitiskā rūpnīca", kā arī Krievijas "Grindeks Rus" un Slovākijas "HBM Pharma". Kompānijas lielākais akcionārs ir "Liplat Holding", kura pieder Kirovam Lipmanam, Annai Lipmanei un Filipam Lipmanam.

Policija sākusi kriminālprocesu par sprādzienu "Grindeks" rūpnīcā

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par sprādzienu zāļu ražotāja AS "Grindeks" rūpnīcā.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību, apliecināja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

Pārbaudi sākusi arī Valsts darba inspekcija, jo patlaban inspekcijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmšķietami ir noticis smags nelaimes gadījums darbā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu