S, 13.08.2022.

No 2025.gada ārvalstīs dzīvojošajiem eID karte būs obligāti nepieciešams personu apliecinošs dokuments

TVNET/LETA
No 2025.gada ārvalstīs dzīvojošajiem eID karte būs obligāti nepieciešams personu apliecinošs dokuments
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
eID karte. Ilustratīvs foto.
eID karte. Ilustratīvs foto. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien, 10.jūnijā, Saeimā galīgajā lasījumā tika apstiprināti grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā. Grozījumi paredz, ka ikvienam Latvijas valstspiederīgajam, kas uzturas ārzemēs, kā obligāts personu apliecinošs dokuments būs nepieciešama eID karte.

Patlaban Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu un kurš Iedzīvotāju reģistra likumā noteiktajā kārtībā sniedzis ziņas par savu dzīvesvietu ārvalstī, eID karte kā obligāts personu apliecinošs dokuments noteikta no 2031.gada.

Šī datuma pārcelšana paredzēta, lai personas, kas dzīvo ārvalstīs, pēc iespējas ātrāk varētu izmantot eID kartes sniegtās iespējas un jau šobrīd, saņemot pasi, būtu ieinteresētas saņemt arī personas apliecību.

Tādējādi diasporas pārstāvjiem jau ātrāk būtu iespēja valsts pārvaldes sniegtos pakalpojumus saņemt ērtāk un drošāk, teikts sagatavoto grozījumu anotācijā.

Grozījumu autori norādījuši, ka patlaban lielākajā daļā pasaules valstu ir ieviesti dažāda veida epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 ierobežošanai, kas skar arī personu iespēju ceļot uz ārvalstīm, pārvietoties valsts iekšienē un saņemt publiskus pakalpojumus.

Arī Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības tādējādi ir spiestas gan samazināt apmeklētāju plūsmu, gan atsevišķos gadījumos pārtraukt konsulāro pakalpojumu sniegšanu klātienē.

Likuma grozījumi rosināti, lai diasporas pārstāvjiem ārvalstīs jau tagad būtu pēc iespējas plašāk pieejami elektroniskās identitātes apliecināšanas un elektroniskā paraksta radīšanai nepieciešamie līdzekļi valsts pārvaldes pakalpojumu saņemšanai e-pakalpojuma veidā.

Personas apliecība - eID karte - Latvijā dzīvojošajiem kā obligāts personu apliecinošs dokuments noteikta no 2023.gada 1.janvāra.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu