Golubeva uz pusgadu nodevusi auto stāvvietas atļauju cita deputāta palīgam; KNAB uzliek 120 eiro sodu

Iekšlietu ministre Marija Golubeva pirms Ministru kabineta ārkārtas sēdes. FOTO: Zane Bitere/LETA

Automašīnu stāvvietas pilsētas centrā arī politiķiem acīmredzot ir sasāpējusi problēma - caurlaides un stāvvietu atļaujas tiek nodotas cits citam samērā regulāri, un nu arī jaunā iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) pieķerta, laipni nododot lietošanā savu stāvvietas atļauju kāda cita Saeimas deputāta palīgam.    

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 120 eiro naudas sodu iekšlietu ministrei Marijai Golubevai (AP) par automašīnas stāvvietas atļaujas nodošanu izmantošanai cita Saeimas deputāta palīgam, liecina KNAB publiskotā informācija.

KNAB konstatējis, ka politiķe šādi pārkāpusi Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumu un kārtību, kādā izsniedzamas atļaujas transportlīdzekļu iebraukšanai Saeimas pagalmā un novietošanai Saeimas tuvumā.

Pārkāpums pieļauts pagājušajā gadā no marta līdz novembrim.

Par pārkāpumu golubevai piemērots 120 eiro sods, kuru viņa samaksājusi martā, bet informācija par piemēroto sodu un pārkāpumu publicēta maija vidū.

Jāpiebilst, ka līdzīgi pārkāpumi Saeimā konstatēti arī iepriekš, un iepriekš vismaz divos no gadījumiem ar šādu rīcību izcēlušies tieši "Attīstībai/Par!" politiķi. 

Jau ziņots, ka KNAB iepriekš ir aizrādījis arī Saeimas deputātei Inesei Voikai (AP) un bijušajai deputātei, patreizējai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārajai sekretārei Dacei Bluķei (AP) par automašīnas stāvvietas atļaujas nodošanu izmantošanai saviem palīgiem.

Amatpersonas pārkāpumu pieļāvušas atsevišķos gadījumos 2019. un 2020.gadā.

Bluķe parlamentārietes mandātu zaudēja pagājušā gada nogalē pēc tam, kad Saeimā atgriezās demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kurš pats amatu zaudēja, jo bija izmantojis citam cilvēkam izsniegtu autostāvvietu atļauju, turklāt sākotnēji apgalvojis, ka to neesot darījis.

Bluķe bez darba nepalika, jo gada nogalē viņa kļuva par Pūces pēcteča, Artūra Toma Pleša (AP) vadītās VARAM parlamentāro sekretāri.

Abos gadījumos KNAB atteicās sākt administratīvā pārkāpuma procesu, izsakot aizrādījumu.

Pagājušā gada nogalē KNAB deputātei Voikai par aizliegtu amata savienošanu piemēroja 100 eiro sodu.

Izstumjot no koalīcijas partiju "KPV LV", 3.jūnijā Sandi Ģirģenu (KPV LV) iekšlietu ministra amatā nomainīja Golubeva. Līdztekus tam Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītajā valdībā tika nomainīti vai atgriezās amatā vēl trīs ministri. Golubeva ir nolikusi deputātes mandātu uz ministres amata laiku.

Uz augšu
Back