Sv, 2.10.2022.

Peugeot 3008 pieslēdzas elektrībai

Peugeot 3008 pieslēdzas elektrībai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Zināt, kā atpazīt plug-in hibrīdus, neredzot vāciņus abās pusēs? Pēc tā, ka degvielas tvertnes vāciņš nekad nav atverams no ārpuses. Tas tāpēc, ka PHEV degviela būtu jāpilda reti, un, ilgi braucot, tvertnē varētu sakrāties tvaiki. Tāpēc atvēršana notiek ar īpašu mehānismu un ar pogu no salona. Vai teorija piepildās praksē, tūlīt noskaidrosim, testējot lādējamo jeb plug-in Peugeot 3008 hibrīdu.

Pirms vāciņa atvēršanas īpaša sistēma veic degvielas tvaiku nolaišanu, lai uzpildot nerastos sprādzienbīstama situācija. Turpretim, lai piespraustu mašīnu pie elektrības, nekādi priekšdarbi nav nepieciešami. Vajadzīgs tikai vads.

Raidījuma TV Auto ziņas vadītājs Normunds Avotiņš: "Peugeot 3008 PHEV ir 13,2 kwh gaitas baterija. Tas ir mazliet mazāk nekā konkurentiem, bet pietiek, lai ar elektrību vien nobrauktu 40 kilometrus. Saskaņā ar tehniskajiem datiem - pat 56." 

Baterija atrodas zem pakaļējā sēdekļa un nesamazina bagāžnieka ietilpību. No parasta sadzīves tīkla to var uzlādēt 7 stundās, no trīsfāzu strāvas - četrās, bet no vispieticīgākā 7 kilovatu Wallbox - mazāk nekā divās. Pati hibrīdiekārta uzbūvēta ap diezgan jaudīgu benzīna dzinēju. 1,6 litru turbomotors pats par sevi attīsta 180 līdz 200 zirgspēkus, un tad vēl klāt nāk vairāk nekā 80 kilovatu jaudīgs elektromotors - vai pat divi!

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Normunds Avotiņš: "Tātad Peugeot izdomājis viltīgu gājienu - viena PHEV vietā piedāvāt divus. Vai nu ar priekšējo riteņu piedziņu, vienu motoru un 225 ZS, kas ir tā kā parasts 3008, tikai uzlādējams. Šis ir unikāls, jo tam ir nevis viens, bet divi elektromotori. Kā apstiprina uzraksts, automašīnai ir arī visu riteņu piedziņa."

Aizmugurējais elektromotors it pat jaudīgāks par priekšējo, tāpēc pa gludu ceļu braukšana galvenokārt notiek ar to. Visu sistēmu kopā sajūdz astoņātrumu "automāts". Pilsētā Peugeot hibrīds iet labi, kaut arī mazliet smagnēji. Sānsveru dēļ piekares stabilizatori dažkārt dabū nostrādāties vairāk nekā atsperes. Jāuzmanās arī no bedrēm, jo hibrīdam ir reti sastopama izmēra riepas - 205/55 R19. Uz šosejas automašīnai ir plašas iespējas demonstrēt sistēmas jaudu. Ar 6,1 sekundēm līdz 100 km/h pilnpiedziņas hibrīds ir pārliecinoši ātrākais Peugeot 3008 modelis, taču arī smagākais - turpat 2 tonnas. Tāpēc nav brīnums, ka ar pedāli grīdā benzīna dzinējs kļūst diezgan skaļš.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Normunds Avotiņš: "Šis Peugeot 3008 jau tāpat ir īpašs, tāpēc, ka ir PHEV. Tas ir arī lieliski aprīkots, jo tam ir panorāmas jumts (atverams) un sarkans Nappa ādas salons ar elektriski regulējamiem krēsliem, kam ir masāžas funkcija ar režīmu cat paw jeb "kaķpēdiņas"."

Varētu domāt - kurš gan būs tik traks un izvēlēsies Peugeot sarkanu ādas salonu? Nav jau mersedess! Taču laiki mainās. Pats biju liecinieks, kā klients izvēlas savam jaunajam 3008 tieši šādu salonu. Hibrīda pircējiem gan rūpīgi jāpārliek, ko drīkst atļauties un ko ne.

Šī automašīna kopā ar ekstrām maksā 58 tūkstošus eiro. 300 zirgspēku hibrīda sākuma cena ir 47 400 eiro, priekšpiedziņas - 42 800.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Normunds Avotiņš: "Klīrenss ir tuvāks pilsētas auto nekā džipam, tomēr gribas pārbaudīt, ko dod divi elektromotori. Sajūtot briesmas, Peugeot pats pieslēdz otru elektromotoru, taču to var izdarīt jau laikus. Šim nolūkam hibrīdam ir papildu režīms 4WD. Ja vajag, tad Peugeot PHEV ir arī visurgājējs. Šo es negaidīju. Peugeot tik gudri visu saprogrammējis, ka varam tikt daudz tālāk. Mazliet piešaujoties, ar franču hibrīdu var izpildīties arī tā - apstāties kāpumā un atsākt kustību no jauna. Bez nekādiem bloķiem un tā tālāk, tikai ar elektrību."

Verdikts

Man šķiet, ka piedzīvojumu kāri var ierobežot virsbūves izturība vērpē, jo tas ir apvidus auto un izkarināt ratus pa diagonāli nevajadzētu. Tā ir domāta citiem apstākļiem. Bet, kā paši redzējāt, ar to var iebraukt tur, kur konstruktori nemaz nebija iecerējuši braukt. Tagad tikai jāgaida, lai tās tehnoloģijas kļūst lētākas.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Peugeot 3008 Hybrid 300 4WD

+ vieda piedziņas sistēma

+ atzīstams bezceļu potenciāls

+ komforts un drošība

- liela pašmasa

- dzinēja troksnis paātrinoties

- elektromobiļa cena

Dzinējs: 1598 ccm, R4 turbo + 2 AC

Jauda: 300

Paātrinājums: 6,1

Patēriņš: 1,3

CO2: 34

Cena: no 47 400

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu