P, 26.09.2022.

Valsts policija pieķer baļķvedēju, kurš ved 10 tonnas par daudz

Uzliktais sods liks padomāt
Valsts policija pieķer baļķvedēju, kurš ved 10 tonnas par daudz
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Foto: Valsts policija

Aizvadītajā nedēļā, 10. jūnijā, Ogres novadā, Suntažu pagastā, uz autoceļa P8 Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa, veicot transportlīdzekļu faktiskās masas kontroli, ievēroja kādu kravas pārvadātāju, kurš, iespējams, bija pārsniedzis atļauto transportlīdzekļa masu.

Apturot šo transportlīdzekli un veicot faktiskās masas pārbaudi, likumsargi konstatēja, ka konkrētais transportlīdzeklis ir ievērojami pārsniedzis atļauto transportlīdzekļa masu – pārsniegta faktiskā masa par 9750 kg, bet divasu tilta asu slodzes summa par 5987 kg, savukārt piekabes divasu tilta asu slodzes summa pārsniegta par 3750 kg.

Kopumā tika uzsākti seši administratīvā pārkāpuma procesi – trīs transportlīdzekļa vadītājam, trīs pārvadātājam – par šādiem pārkāpumiem: par transportlīdzekļa sastāva pieļaujamās faktiskās masas pārsniegšanu, par transportlīdzekļa divasu tilta asu slodžu summas pārsniegšanu un piekabes divasu tilta asu slodžu summas pārsniegšanu.

Kopumā par šiem pārkāpumiem tika piemēroti naudas sodi 8450 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka kravas pārvadātājs nedrīkstēja turpināt ceļu, kamēr nebija atslogojis transportlīdzekli un samaksājis naudas sodu.

Valsts policija aicina personas, kuras nodarbojas ar kravas pārvadājumiem, nebūt bezatbildīgām un rūpēties, lai krava nepārsniegtu atļauto svaru, kas būtiski var pasliktināt ceļu stāvokli valstī, kā arī radīt apdraudējumu satiksmes drošībai.

Tāpat Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa ikdienā veic kravas automašīnu faktiskās masas kontroli uz visiem Latvijas autoceļiem. Tādēļ aicinām iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, ja redz iespējamus pārkāpumus, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu