Japāna īsi pirms Olimpiādes atceļ ārkārtas stāvokli

FOTO: REUTERS/Issei Kato

Japānas valdība mēnesi pirms Olimpiādes sākuma ceturtdien apstiprinājusi ārkārtas stāvokļa atcelšanu Tokijā, vienlaikus nosakot ierobežojumus līdzjutēju skaitam spēlēs.

Ārkārtas stāvoklis Tokijā ir spēkā kopš aprīļa beigām un pamatā tā nosacījumi paredz ierobežojumus bāru un restorānu darba stundām, kā arī aizliegumu tur tirgot alkoholu.

Šīs prasības ar 20.jūniju galvaspilsētā un astoņos citos reģionos tiks atceltas, pavēstīja premjerministrs Josihide Suga. Okinavā tās paliks spēkā.

"Inficēšanās gadījumu skaits valsts mērogā kopš maija vidus sarūk, un situācija attiecībā uz slimnīcu gultām pastāvīgi uzlabojas," norādīja premjers.

"No otras puses, dažos reģionos ir pazīmes, ka inficēšanās gadījumu skaita sarukums palēninās," piebilda Suga.

Ārkārtas stāvokļa vietā valdība Tokijā un sešos citos reģionos no 11.jūlija ieviesīs tā dēvēto daļējo ārkārtas stāvokli.

Atbilstoši šiem nosacījumiem prasības attiecībā uz alkoholu tiek mīkstinātas, atļaujot tirdzniecību līdz plkst.19, tomēr restorāni un bāri būs jāslēdz plkst.20.

Nozīmīgākais tomēr ir tas, ka tikai piecas nedēļas pirms pandēmijas dēļ atliktās Olimpiādes sākuma Tokija, visticamāk, saglabās stingrus ierobežojumus attiecībā uz skatītāju skaitu lielajos pasākumos.

Atbilstoši šā brīža noteikumiem skatītāju vietās drīkst būt ne vairāk kā 5000 cilvēku vai arī tas nedrīkst pārsniegt 50% no ietilpības, turklāt jāievēro skaits, kas konkrētajā situācijā ir mazākais.

Trešdien valdība nolēma, ka skatītāju skaita augšējā robeža reģionos, kur spēkā būs jaunie noteikumi, ir 10 000.

Olimpiādes organizētāji ņems vērā šīs vadlīnijas, tuvāko dienu laikā lemjot, cik lielam skaitam vietējo līdzjutēju ļaut vērot spēļu norises klātienē.

Ārzemju līdzjutēju klātbūtne spēlēs ir aizliegta, un organizētāji norādījuši, ka jautājumu par vietējiem līdzjutējiem izskatīs, kad ārkārtas stāvoklis būs atcelts.

Uz augšu
Back