Sabrukušajā ēkā Floridā atrasti 27 bojāgājušie

Maiami sabrukusī 12 stāvu dzīvojamā ēka. 29.jūnijs, 2021 FOTO: CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH/EPA

ASV Floridas štata Sērfsaidā sabrukušajā dzīvojamajā ēkā atrasti pavisam 27 bojāgājušie, pirmdien paziņoja amatpersonas.

Vēl 118 cilvēku liktenis joprojām nav zināms.

Glābēji turpina pārmeklēt ēkas drupas, izmantojot speciālo tehniku.

Pirms 40 gadiem celtā 12 stāvu ēka daļēji sagruva 24.jūnijā. Vairāki desmiti cilvēku tika izglābti no drupām.

Nelaimes cēlonis joprojām nav skaidrs, bet varas iestādes nodevušas atklātībai 2018.gadā izstrādātu būvniecības konsultāciju firmas "Morabito" ziņojumu, kurā gan nav teikts, ka ēka varētu sabrukt, bet atzīts, ka tai nepieciešams remonts, lai saglabātu "strukturālo integritāti".

Inspektori brīdinājuši par būtiskām problēmām, kas konstatētas betona blokā zem baseina pirmajā stāvā, kā arī par betona plaisāšanu pazemes autostāvvietā.

"Ja tuvākajā nākotnē netiks nomainīta hidroizolācija, betona bojājumu pakāpe eksponenciāli paplašināsies," sacīts ziņojumā. Tajā izteikts pieņēmums, ka problēmas lielā mērā izraisījusi Floridas piekrastes sāļā gaisa korozīvā iedarbība daudzu gadu garumā.

Pēc ēkas sabrukšanas Sērfsaidā visā Floridas štatā tiek pārbaudītas dzīvojamās ēkas, un piektdien piesardzības dēļ varas iestādes lika evakuēt cilvēkus no 1972.gadā celtas daudzdzīvokļu ēkas Nortmaiamibīčā, kurai konstatētas strukturālas problēmas.

Uz augšu
Back