Izrādot neapmierinātību ar darba organizāciju, "Saskaņa" pamet Rīgas domes ārkārtas sēdi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Rīgas 80.vidusskolas direktore Anna Vladova piedalās preses konferencē par pedagogu nodrošinājumu Latvijas skolās.
Rīgas 80.vidusskolas direktore Anna Vladova piedalās preses konferencē par pedagogu nodrošinājumu Latvijas skolās. Foto: Zane Bitere/LETA

Šodien, 7. jūlijā, protestējot pret darba organizāciju, Rīgas domes "Saskaņas" frakcija pameta domes ārkārtas sēdi.

Kā aģentūrai LETA skaidroja frakcijas vadītāja vietniece Anna Vladova, frakcijai nav pieņemams tas, kā tiek sasauktas ārkārtas sēdes. "Saskaņas" ieskatā, tās būtu jāsasauc gadījumos, kad ir noticis kaut kas ārkārtējs, nevis tad, kad neveiksmīgas darba organizācijas dēļ pirms kārtējās domes sēdes attiecīgos jautājumus nav pagūts izskatīt komiteju sēdēs.

Vladova uzsvēra, ka pašlaik domes darba plānošana ir zem katras kritikas, deputāti nespēj izsekot kurās komisijās, kurās darba grupās tiem jāpiedalās, sēdes notiek vienlaicīgi. Nav iespējams savlaicīgi un kvalitatīvi iepazīties ar iekļautajiem jautājumiem un it īpaši kas skar budžetu.

Politiķe uzskata, ka šādi sasauktā ārkārtas sēdē nedrīkst izlemt pašvaldības budžeta jautājumus. Šī jau esot otrā šāda ārkārtas domes sēde, kas tiekot sasaukta kārtējās domes sēdes pārtraukumā.

Prakse, kad domes sēde vai komitejām regulāri sēdes darba kartības tiek papildinātas pēc to izsludināšana jau ir šis koalīcijas norma, kas nav pieļaujama, lai strādātu produktīvi un pilsētas iedzīvotāju interesēs.

"Šis koalīcijas norma ir slikta plānošana un nesakarīgu lēmumu pieņemšana, kas nav pilsētas interesēs, ko apliecina vairāki projekti, kas tiek realizēti steigā, piemēram, stabiņu invāzija," uzsvēra Vladova.

Turklāt, esot pilnīgi skaidrs, ka šāda domes sēžu sasaukšana vienā dienā nozīmējot tikai to, ka koalīcijas politiķi grib izkārtot sev atvaļinājumus, teica Vladova.

Šodien notiek Rīgas domes kārtējā sēde, bet ir sasaukta arī ārkārtas sēde, lai izlemtu vairākus ar investīciju projektiem saistītus jautājumus, ievēlētu komitejās jauno Rīgas domes deputāti Žaneti Eglīti, ieceltu izpilddirektora vietnieka amatā Ritu Loginu u.c.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu