Tērbatas ielā uzsākti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi (13)

TVNET/LETA
Satiksmes ierobežošanai uzstādītie stabiņi Tērbatas ielā.
Satiksmes ierobežošanai uzstādītie stabiņi Tērbatas ielā. Foto: Zane Bitere/LETA

Pilsētas labiekārtošanas un kultūras programmas "Rīgas vasara 2021" ietvaros Tērbatas ielā vairākos posmos uzsākti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde. 

Tērbatas ielā jau izveidotajos krustojumu sašaurinājumos izvietoti puķu podi ar dažādiem augiem, savukārt

no nākamās nedēļas tiks sākta ielas labiekārtošana - izvietotas ielu oāzes, uzstādīti 15 jauni velo statīvi, kā arī iekarinātas lampiņu virtenes.

Programmas "Rīgas vasara 2021" mērķis ir popularizēt un pakāpeniski ieviest satiksmes mierināšanas un gājēju drošības uzlabošanas pasākumus Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī veidot papildu telpu iedzīvotāju iniciatīvām, uzņēmējdarbībai un kultūrai. Izmantojot noteiktus risinājumus, programma ļaus kopīgi ar iedzīvotājiem meklēt labākos un efektīvākos veidus, kā padarīt Rīgas ielas pievilcīgākas dzīvei pilsētā.

Līdzīgi projekti tiek īstenoti vairākās Eiropas un pasaules valstu pilsētās, un ir sekmīgi pierādījuši savu efektivitāti.

Būtiski, ka Tērbatas iela, tāpat kā citas programmas maršrutā ietvertās ielas, autotransportam slēgta netiks. Tā vietā tiek izmantoti tādi satiksmes organizācijas risinājumi kā ātruma ierobežojumi un krustojumu sašaurinājumi. Tērbatas ielā posmā no Elizabetes līdz Tallinas ielai ātrums ir ierobežots līdz 30 kilometriem stundā.

Lai veicinātu gājēju drošību krustojumos, Tērbatas ielā kopskaitā ir izveidoti sašaurinājumi astoņos krustojumos, posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai. Krustojumu sašaurinājumi ir drošības saliņas, kuras ir norobežotas ar stabiņiem.

Līdztekus paaugstinātai gājēju drošībai, sašaurinot krustojumu tiek iegūta brīva telpa, kas tiek apzaļumota, un velonovietnes no ietvēm pārvietotas uz braucamo daļu, lai uz noslogotajām ietvēm vairāk vietas paliktu gājējiem.

Viss labiekārtošanas aprīkojums tiks pakāpeniski uzstādīts līdz 22.jūlijam. Līdzīgi krustojumu sašaurinājumi ir izvietoti arī Baznīcas ielā.

"Šobrīd redzam, ka Rīgas domes sāktās satiksmes mierināšanas aktivitātes daļā sabiedrības izraisa jautājumus. Tomēr vēlos atkārtoti uzsvērt, ka mūsu mērķis ir tāda pilsētvide, kurā visi satiksmes dalībnieki jūtas ērti un droši. Plaši aprunātie stabiņi uzlabo redzamību krustojumos un atgādina autobraucējam par ātruma samazināšanu," skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV).

Stabiņi esot viens no efektīvākajiem un demokrātiskākajiem risinājumiem šādu un līdzīgu īslaicīgu satiksmes ierobežojumu nodrošināšanā.

Projekta mērķis esot ar īslaicīgiem risinājumiem vasaras mēnešos Rīgas ielās pārbaudīt dažādus pilsētas plānošanas dokumentos iekļautus risinājumus.

Daļa no šiem risinājumiem ir pašu pilsētas iedzīvotāju rosināti, lai kopīgi meklētu veidu, kā pilsētas ielas un laukumus padarīt patīkamākus un ērtākus gājējiem, draudzīgākus velobraucējiem un samērīgi ierobežojošus automobiļiem.

"Rīgas vasaras 2021" laikā no 22.jūlija Vidzemes tirgū plānota kultūras un izklaides programma. "Rīgas vasaras 2021" maršrutā ietvertas Vaļņu iela, Brīvības bulvāra aleja, Tērbatas iela, Artilērijas iela, laukums pie Jaunās Ģertrūdes baznīcas, Miera iela un Baznīcas iela.

LETA jau ziņoja, ka projekts "Rīgas vasara 2021" izmaksās aptuveni vienu miljonu eiro. Vairāk nekā 500 000 eiro paredzēti ielu un apkaimju labiekārtošanai, bet aptuveni 400 000 eiro - dažādiem kultūras pasākumiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais