Daugavpilī aptur sievieti uz elektroskrejriteņa 1,39 promiļu reibumā

FOTO: Shutterstock

Daugavpilī policisti apturējuši elektroskrejriteņa vadītāju 1,39 promiļu reibumā, informēja Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

27.jūlijā plkst.1.29 Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonas, pildot dienesta pienākumus, Daugavpilī, Puškina ielā, apturēja 1981.gadā dzimušu sievieti, kura vadīja "Bolt" elektroskrejriteni, atrodoties alkohola reibumā 1,39 promiles.

Par notikušo policijā sākts administratīvais process.

Valsts policija atgādina, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz vienu promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, - uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 120 eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no 850 līdz 1200 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Kursīte piebilda, ka bieži vien elektroskrejriteņu vadītāji pārkāpj arī citus Ceļu satiksmes noteikumus, kas nereti beidzas ar nepatīkamām situācijām un gūtām traumām.

Visbiežāk fiksētais pārkāpums ir personu pārvietošanās ar elektroskrejriteni divatā. Tiek konstatēti arī gadījumi, kad vecāki pārvadā bērnus uz elektroskrejriteņiem, šādā veidā rupji pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, kuri paredz, ka elektroskrejriteņu vadītājs nedrīkst vest pasažieri.

Tāpat nereti tiek konstatēti gadījumi, kad ar elektroskrejriteņiem pārvietojās personas, kuras nav sasniegušas attiecīgu vecumu, lai to varētu vadīt.

Kursīte atgādināja, ka šā gada 11.maijā pieņemtie Ceļu satiksmes noteikumu grozījumi paredz, ka elektroskrejriteni drīkst vadīt personas, kuras ir sasniegušas 14 gadu vecumu.

Valsts policijas pārstāve uzsvēra, ka lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kā arī, lai brauciens nebeigtos ar smagām traumām, pārvietojoties satiksmē ar elektroskrejriteni, ir rūpīgi jāizvērtē braukšanas apstākļi, jābūt uzmanīgiem un vērīgiem, tāpat jāizvēlas braukšanas ātrums atbilstoši savām spējām, bet jāatceras, ka tas nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā. Tāpat, ja pārvietojas pa ietvi, ātrums nedrīkst pārsniegt gājēju pārvietošanās ātrumu.

Uz augšu
Back