Vakcinācijas aptvere Latvijā nedēļas laikā pieaugusi par 0,2 procentpunktiem

Ilustratīvs foto FOTO: URem/Shutterstock

Latvija vēl jorpojām atrodas vienā no pēdējām vietām Eiropā pēc vakcinācijas aptveres, liecina Eiropas slimības un profilakses kontroles centra (ECDC) apkopotā informācija. Tāpat ECDC aprēķini liecina, ka vakcinācijas aptvere laikā no 18. līdz 25.jūlijam pieaugusi vien par 0,2 procnentpunktiem. 

Kopš pēdējā 18.jūlija ECDC datu apkopojuma, kad Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu bija saņēmuši 44% pieaugušo, šis rādītājs, saskaņā ar datiem līdz 25.jūlijam, ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, sasniedzot 44,2%. Tikmēr vakcinācijas procesu pabeiguši 41,4%, kamēr vēl nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 40,7%.

Proporcionāli visvairāk pirmās vakcīnas devu izlietots Islandē, kur 90,7% pieaugušo populācijas jau ir saņēmuši pirmo devu, un Maltā, kur šis rādītājs ir 85,6%. Trešajā vietā atrodas Dānija, kur šis rādītājs ir 84,6%.

Ceturtajā vietā atrodas Nīderlande, kas patlaban ar pirmo devu savakcinējusi jau 84,3% pieaugušo populācijas.

Vadoties pēc šī rādītāja, pēdējā vietā aizvien atrodas Bulgārija un Rumānija, kas ar pirmo devu savakcinējusi attiecīgi 16,7% un 30,5%.

Tikmēr Lietuvā šis rādītājs ir 56,6%, kamēr Igaunijā - 56%.

Pēc otrās devas saņēmušo īpatsvara pret pieaugušo populāciju Latvija ir gandrīz vienlīdzīgā pozīcijā ar Horvātiju. Latvijā šobrīd pilns vakcinācijas kurss noslēdzies 41,4%, bet Horvātijā - 42,6%. Tikmēr pēdējā vietā atrodas Bulgārija, kur otro vakcīnu saņēmuši 16,7% pieaugušo populācijas.

Baltijas kaimiņvalstīs šis rādītājs aizvien ir augstāks nekā Latvijā - Lietuvā otro devu saņēmuši jau 50,7% pieaugušo, bet Igaunijā - 50,3%.

Visu ES un EEZ valstu vidū pirmās devas saņēmēju mediāna ir 72,2% pieaugušo populācijas, savukārt otrās devas mediāna - 55,8%.

ECDC analīzē izmantoti dati par vakcinētajiem virs 18 gadiem un attiecīgās valsts iedzīvotāju skaitu vecumā virs 18 gadiem. ECDC dati tiek apkopoti un ziņoti ar nelielu nobīdi, proti, ziņā izmantotie dati ir par laika periodu līdz 25.jūlijam.

Uz augšu
Back