O, 27.09.2022.

Neviens Latvijas pilsonis vēl nav vērsies pēc palīdzības vēstniecībā saistībā ar meža ugunsgrēkiem Turcijā

TVNET/LETA
Neviens Latvijas pilsonis vēl nav vērsies pēc palīdzības vēstniecībā saistībā ar meža ugunsgrēkiem Turcijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: YASIN AKGUL / AFP

Ārlietu dienestā nav vērsies neviens Latvijas valstspiederīgais, kurš būtu nonācis ārkārtējā situācijā saistībā ar ugunsgrēkiem Turcijā, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.

Beķeris atzīmēja, ka saistībā ar notiekošo ir izplatīts arī konsulārais brīdinājums. Latvijas vēstniecības Turcijā sociālā medija "Facebook" lapā norādīts, ka ugunsgrēki valstī patlaban vienlaicīgi ir vairākās vietās Turcijas dienvidu daļā - Antālijā, Manavgatas reģionā, Adanas un Mersinas dažādos reģionos, kā arī Egejas jūras piekrastes kūrortvietās Bodrumā un Marmarisā.

"Pašreiz reģionā ir liels karstums, pārsniedzot pat 40 grādus, un uguns viegli izplatās. Tāpat arī ir liels gaisa piesārņojums ar dūmiem. Attiecīgi ceļotājiem pirms došanās uz šiem reģioniem ieteicams interesēties pie tūroperatora vai arī attiecīgajā viesnīcā, vai tiek piemēroti kādi ierobežojumi," sniedzot informāciju ceļotājiem, akcentēja Latvijas vēstniecība Turcijā.

Jau vēstīts, ka svētdien Turcijā tūkstošiem ugunsdzēsēju un citu operatīvo dienestu darbinieku turpināja cīņu ar nopietniem mežu ugunsgrēkiem, kas apdraud arī vairākus tūristu iecienītus reģionus Vidusjūras un Egejas jūras piekrastē, no kuriem tiek evakuēti atpūtnieki.

Kā liecina Mežsaimniecības un lauksaimniecības ministrijas sniegtā informācija, pieci lieli ugunsgrēki turpinās Antaljā un Muglā, vairāk nekā simts ugunsgrēkus izdevies pakļaut kontrolei, bet vietumis degšana atsākas no jauna.

Liesmu slāpēšanā Bodrumas apkaimē iesaistīti ne tikai helikopteri, bet pat policijas ūdensmetēji, palīdzēt cenšas arī vietējie brīvprātīgie. Sestdienas naktī, liesmām pa kalnu nogāzi tuvojoties jūras krastam, evakuēti vairāki ciemi un Bodrumas viesnīcas.

Ugunsgrēki jau prasījuši sešu cilvēku dzīvības, bet cietušo skaits mērojams simtos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu