Par 50 kilogramu medus pieņemšanu kā kukuli rosina apsūdzēt divus policistus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Repina Valeriya/Shutterstock

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas (VP) amatpersonām, kuras pieprasījušas un pieņēmušas kukulī aptuveni 50 kilogramus medus, informēja IDB.

IDB Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu pret divām VP amatpersonām, kuras no kāda transportlīdzekļa vadītāja apmaiņā pret administratīvā pārkāpuma neformēšanu par pieļautajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem pieprasīja un pieņēma medu.

"Salīdzinot pēdējo gadu laikā valsts amatpersonu iespējami veiktos noziedzīgos nodarījumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā ar ierasto "praksi" pirms, piemēram, septiņiem vai desmit gadiem, jāsaka, ka pēdējo gadu laikā šo likumpārkāpumu skaits nav būtiski mazinājies, bet tie ir kļuvuši rafinētāki un savā ziņā "radošāki" gan no kukuļdevēju, gan kukuļņēmēju puses," norāda IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

Arī šis precedents, kad ierasta naudas kukuļa vietā valsts amatpersonas pieprasīja un pieņēma medu, ir viens no salīdzinoši netradicionāliem gadījumiem.

Minētais gadījums ir kārtējais apliecinājums likumsakarībai - sabiedrības vērība un drosme ne tikai pamanīt, bet arī ziņot par pamanītām nelikumībām ļauj atklāt visdažādākos valsts amatpersonu iespējamos noziedzīgos nodarījumus, norāda IDB priekšnieks.

Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu