Krievija oficiāli aizliegusi Navaļnija politiskās organizācijas

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. FOTO: REUTERS/Shamil Zhumatov/File Photo

Krievija piektdien oficiāli aizliegusi Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija politiskās organizācijas.

Jūnijā Maskavas tiesa apmierināja prokuratūras prasību atzīt par ekstrēmistiskām organizācijām un aizliegt Korupcijas apkarošanas fondu (FBK), Pilsoņu tiesību aizsardzības fondu (FZPG) un sabiedrisko kustību "Navaļnija štābi".

Piektdien Tieslietu ministrija iekļāva tās aizliegto organizāciju sarakstā.

"Tātad mēs esam iekļauti aizliegto organizāciju sarakstā!" tviterī pavēstīja FBK.

"Bet viss ir kārtībā. Viņi ir jau iepriekš aizlieguši mūs miljoniem reižu."

Maskavas prokuratūra iepriekš paziņoja, ka FBK, FZPG un "Navaļnija štābi" "liberālu lozungu aizsegā" veido "apstākļus sociālās un sabiedriski politiskās situācijas destabilizācijai". Prokuratūra uzstāja, "ka to darbības faktiskie mērķi ir apstākļu radīšana konstitucionālās iekārtas pamatu maiņai, tostarp izmantojot "krāsainās revolūcijas" scenāriju".

Prokuratūra uzskata, ka Navaļnija kontrolētās organizācijas koordinē ārvalstu centri, kas veic destruktīvas darbības pret Krieviju.

Krievijas Tieslietu ministrija 2020.gada oktobrī iekļāva FBK nekomerciālo organizāciju - ārvalstu aģentu reģistrā pēc tam, kad bija konstatēti vairāki naudas pārvedumi šim fondam no Spānijas un ASV.

Navaļnijs 2020.gada vasarā paziņoja par šī fonda kā juridiskas personas likvidāciju, pārreģistrējot to kā FZPG. Tieslietu ministrija decembrī paziņoja par FZPG iekļaušanu nekomerciālo organizāciju - ārvalstu aģentu reģistrā.

Sabiedriskā organizācija "Navaļnija štābi" darbojās lielākajā daļā Krievijas reģionu, bet organizācijas vadītājs Leonīds Volkovs 29.aprīlī paziņoja par reģionālo štābu darbības pārtraukšanu.

Uz augšu
Back