S, 28.01.2023.

Vācija no oktobra vairs nenodrošinās bezmaksas Covid-19 testus

TVNET/LETA
Vācija no oktobra vairs nenodrošinās bezmaksas Covid-19 testus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Vācijas kanclere Angela Merkele
Vācijas kanclere Angela Merkele Foto: Christian LIETZMANN / POOL / AFP

Vācijas valdība no 11.oktobra pārstās nodrošināt bezmaksas Covid-19 testus, lai pamudinātu cilvēkus doties vakcinēties, otrdien vienojušies federālo zemju vadītāji.

Vācijas kanclere Angela Merkele un Vācijas 16 federālo zemju premjerministri šodien apsprieda nepieciešamos pasākumus, lai izvairītos no jauna koronavīrusa viļņa un novērstu nepieciešamību pēc nepopulāriem ierobežojumiem.

Politiķi vienojās pārtraukt nodrošināt bezmaksas Covid-19 testus, izņemot cilvēkiem, kuriem vakcinēšanās pret Covid-19 netiek rekomendēta, piemēram, bērniem un grūtniecēm, ziņo sarunām tuvu stāvoši avoti.

Politiķi cer, ka šis solis pamudinās vairāk cilvēku doties vakcinēties pret Covid-19, jo nevakcinētajiem cilvēkiem turpmāk būs jāmaksā par testiem, kas nepieciešami, lai varētu pusdienot restorānu iekštelpās, piedalīties reliģiskos pasākumos un sporta pasākumos iekštelpās.

Vācija martā sāka piedāvāt bezmaksas Covid-19 testus visiem iedzīvotājiem, lai valsts varētu pakāpeniski atgriezties normālā dzīvē.

55% vāciešu ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19, taču vakcinēšanās kampaņas temps ir palēninājies.

Francijā vakcinēties gribētāju skaits strauji pieauga pēc valdības lēmuma pieprasīt "Covid pases" restorānos, kafejnīcās starppilsētu vilcienos un daudzās citās vietās. Jaunie noteikumi izsaukuši arī plašus protestus.

Vācijas konservatīvo kandidāts uz kanclera amatu septembrī gaidāmajās Bundestāga vēlēšanās Armīns Lašets pauda viedokli, ka testēšana ir jāpalielina un vakcinēšanās temps arī, lai izvairītos no jauniem karantīnas režīmiem.

Viņš sacīja, ka Vācijai vajadzētu nākt klajā ar iniciatīvām, lai pamudinātu cilvēkus vakcinēties, un izvērst obligātu testēšanu.

Vācijā pagājušajā nedēļā dienas laikā tika reģistrēti vairāk nekā 3000 jaunu Covid-19 gadījumu. Vācijā kopumā kopš pandēmijas sākuma Covid-19 konstatēts 3,79 miljoniem cilvēku, no kuriem miruši 91 803.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu