O, 26.09.2023.

Atrod gandrīz 250 tūkstošus kontrabandas cigarešu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: aquariagirl1970/Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonas, veicot kravas vilcienu un automašīnu kontroli, pagājušajā nedēļā novērsa 247 000 cigarešu jeb 12 350 paciņu un 10 160 gabalu karsējamās tabakas jeb 508 paciņu kontrabandu, pavēstīja VID pārstāvji.

Tabakas izstrādājumi bija noslēpti vagonos ar šķeldas kravām, kā arī kravas automašīnas konstrukcijās un rezerves ritenī.

Svētdien, 15.augustā, Indras muitas kontroles punkta (MKP) darbiniekiem, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu šķeldas kravās. Kopā ar VRS amatpersonām pārbaudot vagonus, tika konstatēti iepakojumi ar cigaretēm, kas bija slēpti no muitas kontroles. Iepakojumos atradās 32 000 cigarešu "NZ" jeb 1600 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Arī sestdien, 14.augustā, Indras MKP, veicot kravas vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzi, muitas amatpersonas atklāja kontrabandas cigaretes vagonos ar šķeldas kravu. Sadarbībā ar VRS kolēģiem tika veikta muitas fiziskā kontrole un izņemti 40 000 cigarešu "NZ" jeb 2000 paciņas.

Savukārt Ventspils ostas MKP amatpersonas 14.augustā novērsa cigarešu nelegālu pārvietošanu, veicot uz prāmja uzbraucošo kravas automašīnu kontroli. Padziļināti pārbaudot kādu transportlīdzekli, muitnieki atklāja, ka zem kabīnes, pie motora nodalījuma paslēpti vairāki saiņi, kas iepakoti melnā polietilēna plēvē. Tajos atradās 10 000 cigarešu jeb 500 paciņas "Minsk" un 10 160 gabali jeb 508 paciņas karsējamās tabakas "Heets" ar Baltkrievijas un Lietuvas akcīzes markām.

Piektdien, 13.augustā, Indras MKP muitas un robežsardzes amatpersonas vagonos ar šķeldas un skaidu kravām atklāja slēptu, nedeklarētu preci - cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 130 000 cigarešu jeb 6500 paciņas "NZ "ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Ceturtdien, 12.augustā, Grebņevas MKP amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, novirzīja kravas automašīnu padziļinātās kontroles veikšanai. Muitas darbinieku aizdomas par kontrabandas preču slēpšanu rezerves ritenī apstiprinājās - slēptuvē atradās 35 000 cigaretes "Rothmans" jeb 1750 paciņas ar Uzbekistānas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais