48 patvēruma meklētājiem centrā "Mucenieki" atklāts Covid-19

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs "Mucenieki".
Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs "Mucenieki". Foto: Paula Čurkste/LETA

Centrā "Mucenieki" patvēruma meklētāju vidū līdz šim atklāti kopumā 48 Covid-19 gadījumi, liecinot par 17 gadījumu pieaugumu kopš piektdienas, a pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pagājušajā nedēļā centrā 13 Covid-19 gadījumi atklāti trešdien, bet ceturtdien, saņemot papildu testu rezultātus, atklāti vēl pieci sasirgušie. Piektdien konstatēti vēl četri Covid-19 gadījumi, kopskaitam tādējādi sasniedzot 31 gadījumu.

Vēl divi Covid-19 gadījumi ceturtdien tika atklāti izmitināšanas centrā "Daugavpils", kur jau iepriekš tika konstatēti sasirgušie, kas gan tika transportēti uz centru "Mucenieki".

Saskaņā ar SPKC iepriekš pausto, atklājot saslimšanas gadījumus, tiek veikta epidemioloģiskā izmeklēšana, attiecīgie pretepidēmijas pasākumi un nodrošināta sasirgušo izolācija. Kā norāda SPKC, "Muceniekiem" jau iepriekš ir nācis saskarties ar Covid-19 izplatību, līdz ar to iestādei ir pieredze, kā rīkoties šādos gadījumos.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 476 cilvēki.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais