Kabulā nosēdies pirmais starptautiskais komercreiss

FOTO: KARIM SAHIB / AFP

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā pirmdien nosēdusies Pakistānas lidsabiedrības "Pakistan International Airlines" (PIA) lidmašīna, kļūstot par pirmo starptautiska komercreisa lidmašīnu, kas Kabulā ieradusies, kopš tur 15.augustā varu sagrāba radikālo islāmistu kustība "Taliban".

"Lidmašīnā nebija tikpat kā neviena cilvēka, aptuveni desmit. Varbūt vairāk darbinieku nekā pasažieru," sacīja ziņu aģentūras AFP žurnālists, kas arī ar PIA lidmašīnu atlidoja no Islamabadas.

PIA pārstāvis sakariem ar presi sestdien paziņoja, ka tiek atsākti lidojumi uz Kabulu, tomēr par lidojumu regularitāti viņš neko nevēlējās prognozēt.

Kabulas lidostai nodarīti ievērojami postījumi haotiskās 120 000 cilvēku evakuācijas laikā, kas noslēdzās ar pēdējo ASV spēku izvešanu 30.augustā.

Talibi kopš tā laika centušies atjaunot lidostas darbību ar Kataras tehnisko atbalstu.

Lidsabiedrība "Qatar Airways" pagājušajā nedēļā veica vairākus čārterlidojumus no Kabulas, pamatā transportējot ārzemniekus un afgāņus, kas nebija izvesti evakuācijas laikā.

Afgāņu lidsabiedrība 3.septembrī atsāka iekšzemes lidojumus.

Pakistānas gaisa spēku lidmašīna C-130 sestdien Hostā, Afganistānas dienvidaustrumos, nogādāja humānās palīdzības kravu - pārtiku un medikamentus.

Septembrī humānā palīdzība Afganistānā jau tika atvesta no Kataras un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Šīs lidmašīnas ieradās Kabulas lidostā.

Uz augšu
Back