VAAD konstatējis pārkāpumus saistībā ar augu aizsardzības līdzekļu lietošanu

FOTO: Shutterstock

Pagājušajā nedēļā - no 6.septembra līdz 10.septembrim - Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori veikuši 90 augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudes, kuru laikā konstatēti divi pārkāpumi, aģentūru LETA informēja dienestā.

Abos gadījumos augu aizsardzības līdzekļi lietoti neievērojot noteikto aizsargjoslu no ūdensobjekta.

Kopumā pagājušajā nedēļā pārbaudēs paņemti 17 augu paraugi, tostarp vienpadsmit paraugi ražas novākšanas brīdī augu aizsardzības līdzekļu darbīgās vielas glifosāta atliekvielu klātbūtnes noteikšanai.

Tāpat pagājušās nedēļas laikā dienestā saņemti seši iedzīvotāju ziņojumi par iespējamiem pārkāpumiem augu aizsardzības līdzekļu lietošanā.

VAAD ir valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

Uz augšu
Back