Honkongā aktīvistus notiesā par dalību Tjaņaņmeņas slaktiņa piemiņas pasākumā

Ilustratīvs foto FOTO: AP Photo/Kin Cheung, File

Honkongas tiesa trešdien piespriedusi no sešiem līdz desmit mēnešiem ilgus cietumsodus deviņiem prodemokrātiskās kustības aktīvistiem par piedalīšanos Tjaņaņmeņas slaktiņa ikgadējā piemiņas pasākumā pagājušajā gadā.

Vēl trim citiem aktīvistiem tika piespriests nosacīts cietumsods par piedalīšanos nelikumīgā sanāksmē vai kūdīšanu piedalīties tajā.

Saistībā ar pagājušajā gada pasākumu pavisam varasiestādes Honkongā vērsušās pret 26 aktīvistiem, no kuriem daļa notiesāta iepriekš, bet pēdējiem astoņiem tiesa paredzēta novembrī.

Katru gadu 4.jūnijā Honkongā 1989.gada asiņainos notikumus publiskā sarīkojumā piemin tūkstošiem bijušās britu kolonijas iedzīvotāju. Kontinentālajā Ķīnā slaktiņa piemiņas pasākumi ir aizliegti.

Honkongas varasiestādes pēdējos divus gadus piemiņas pasākumu aizliegušas, aizbildinoties ar pandēmijas situāciju.

Pērn, neskatoties uz aizliegumu, pasākumā pulcējās tūkstošiem cilvēku.

Tjaņaņmeņas slaktiņā 1989.gada 4.jūnijā tika nogalināti vairāki simti cilvēku, bet atbilstoši dažām aplēsēm - vairāk nekā tūkstotis, kad Komunistiskā partija laukumā iesūtīja tankus, lai Pekinā apspiestu studentu vadīto demonstrāciju, kurā skanēja prasības pēc demokrātiskām reformām.

Uz augšu
Back