O, 28.03.2023.

Waze turpmāk brīdinās par ceļu posmiem, kur bieži notiek avārijas

TVNET Auto
Waze turpmāk brīdinās par ceļu posmiem, kur bieži notiek avārijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Mobilā lietotne Waze automašīnā
Mobilā lietotne Waze automašīnā Foto: Ingars Tenis, TVNET

No septembra vidus Waze lietotnē autovadītāji tiek brīdināti par ceļu posmiem visā Latvijā, kuros ir augsts satiksmes negadījumu biežums. Brīdinājumi Waze lietotnē tiek izvietoti, pamatojoties uz Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotajiem datiem par vietām, kur visbiežāk notiek ceļu satiksmes negadījumi.

Statistika par visiem reģistrētajiem CSNg tiek apkopota LTAB tiešsaistes kartē un ļauj detalizēti izvērtēt bīstamākos punktus, kuros notiek CSNg, pēc negadījumu skaita, sekām (nodarīto zaudējumu apmērs), vietas un norises laika.

“Arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” apkopo un uztur tā saucamo melno punktu karti, identificējot vietas, kurās pamatā notiek CSNg ar smagām sekām. Šī karte neiekļauj daudzas tādas vietas, kur CSNg ir ar mazākām sekām, taču notiek daudzkārt biežāk. Kā piemērus var minēt tā saucamo Mūkusalas apli, Tīraines ielas un Vienības gatves krustojumu Rīgā, kā arī daudzas citas vietas Latvijā,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

LTAB apkopotā statistika liecina, ka šādās vietās ik nedēļu notiek līdz pat desmit CSNg, kas bieži vien saistīti ar autovadītāju neuzmanību, veicot nepārdomātus manevrus, vieglprātību un koncentrēšanās trūkumu, vadot transportlīdzekli, kā arī citiem faktoriem, kurus iespējams novērst, laikus brīdinot autovadītājus būt uzmanīgākiem.

“Šā iemesla dēļ esam izstrādājuši informācijas apmaiņas protokolu, kas datus no LTAB tiešsaistes sistēmas nosūta Waze lietotnei,” skaidro J. Abāšins, piebilstot, ka patlaban Waze lietotnē integrēti brīdinājumi par 60 bīstamām vietām, taču to skaitu paredzēts palielināt.

“Šis paziņojumu risinājums Waze lietotnē ir vēl viena LTAB inovācija, kā likt modernajām tehnoloģijām strādāt satiksmes drošības labā, vienkāršojot autovadītāju ikdienu, brīdinot par augstu CSNg risku. Jau kopš 2017.gada darbojas lietotne LTAB OCTA, kuras ietvaros ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, Bonus - Malus klasēm, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Tāpat lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma iespējams aizpildīt elektronisko saskaņoto paziņojumu,” stāsta J. Abāšins.

LTAB OCTA lietotne saņēmusi Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas balvas par inovatīviem risinājumiem, kā arī visas Eiropas apdrošinātāju asociācijas atzinību par LTAB ieviestajiem IT risinājumiem kopumā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu