T, 31.05.2023.

Mācību "Namejs 2021" laikā lieli incidenti nav notikuši

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Latvijas Armija/Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija)

Vērienīgo mācību "Namejs 2021" būtiski incidenti nav notikuši, otrdien žurnālistiem atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš. Lai gan sabiedrībā plaši izskanēja starpgadījums ar sievieti, kuras bērns sabijās no šāviena skaņas, NBS komandieris norādīja, ka Rīga būs tā pilsēta, kur nākotnē notiks vēl spēcīgākas mācību darbības.

Komandieris skaidroja, ka viens no mācību galvenajiem uzdevumiem bija sinhroni darboties Latvijas valsts iekšienē. Mācībās atstrādāta hibrīdfāze un konvencionālās darbības fāze, kas tagad noslēgusies un patlaban vienībām dots laiks veikt vingrinājuma analīzi.

Tāpat NBS komandieris atgādināja, ka "Namejs" norisinājies laikā, kad Latvija sastapusies ar nelegālās imigrācijas spiedienu un Krievija un Baltkrievija rīkoja kopīgās mācības "Namejs". Tas ļāvis daudz lielākā slodzē un stresā pārbaudīt vienību spējas.

Lai arī sabiedrībā plaši izskanēja starpgadījums ar sievieti, kuras bērns Rīgas centrā sabijās no šāviena skaņas, NBS komandieris norādīja, ka Rīga būs tā pilsēta, kur nākotnē notiks vēl spēcīgākas mācību darbības, taču armija sola vēl aktīvāk informēt par savām aktivitātēm. Izvairoties no starpgadījumiem, nākotnē netiek izslēgts, ka varētu izmantot plašākus norobežojošos elementus, piemēram, brīdinājuma zīmes.

"Mēs vēlamies, lai rīdzinieku redzētu, kā armija darbojas," piebilda NBS komandieris.

Kalniņš arī atklāja, ka atsevišķos gadījumos mācību laikā niecīgas traumas guvuši daži karavīri. Piemēram, kāds karavīrs guvis nelielu galvas traumu pārvietojoties transportlīdzeklī bez ķiveres.

Jau ziņots, ka no 30.augusta līdz 3.oktobrim visā Latvijā norisinās mācības "Namejs 2021", kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Foto: Militārās mācības "Namejs 2021" Augšdaugavas novadā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais