Baltkrievijā par "ciniskiem komentāriem" aiztur 136 cilvēkus

FOTO: AFP/SCANPIX

Baltkrievijas varasiestādes aizturējušas 136 cilvēkus, kas internetā atstājuši "ciniskus komentārus" par apšaudi, kurā gājis bojā IT darbinieks un Baltkrievijas Valsts drošības komitejas virsnieks, trešdien paziņoja Izmeklēšanas komiteja.

Aizturētajiem izvirzītas kriminālapsūdzības par amatpersonas aizskaršanu un sociālā naida izraisīšanu, par ko kopumā draud cietumsods līdz 15 gadiem.

28.septembrī Baltkrievijas Valsts drošības komitejas darbinieki Minskā, "veicot speciālus pasākumus", ielauzās 31 gadus vecā programmētāja Andreja Zelcera dzīvoklī. Zelcers atklājis uguni, nošaujot vienu no drošībniekiem, un apšaudē pats tika nogalināts.

Baltkrievijas opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas padomnieks atklāja, ka Zelcers strādājis vienā no Baltkrievijas lielākajām informācijas tehnoloģiju firmām "EPAM Systems".

Pagājušajā trešdienā Baltkrievijas varasiestādes nobloķēja laikraksta "Komsomoļskaja Pravda" tīmekļa vietni, kurā bija publicēta intervija ar Zelcera klases biedru. Pēc intervijas tās autors Genādijs Možeiko tika aizturēts Maskavā un nogādāts Minskā, kur, domājams, pašlaik atrodas ieslodzījuma vietā. Viņam izvirzītas kriminālapsūdzības par amatpersonas aizskaršanu un sociālā naida izraisīšanu. Pēc notikušā "Komsomoļskaja Pravda" paziņoja, ka pārtrauc darbību Baltkrievijā.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko solījis, ka Baltkrievija neaizmirsīs jauno Valsts drošības komitejas virsnieku, kas gāja bojā apšaudē.

Baltkrievijas varasiestādes mērķtiecīgi izskauž atlikušos disidentus, Lukašenko oponentus, cilvēktiesību aktīvistus, nevalstiskās organizācijas un neatkarīgos medijus.

Rietumi piemērojuši Lukašenko un viņa sabiedrotajiem sankcijas par prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un vēlēšanām sekojošo protestu brutālu apspiešanu.

Uz augšu
Back