Video ⟩ Kariņš aicina sabiedrību saglabāt "vēsu prātu un mieru"

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina ikvienu "šajā izaicinājumiem pilnajā laikā", kad Latvija vienlaicīgi saskārusies ar divām krīzēm - Covid-19 pandēmiju un saasināto situāciju pie Baltkrievijas robežas - saglabāt "vēsu prātu un mieru".

Premjers sacīja, ka "būdami kopīgi un būdami vienoti, mēs pārvarēsim abus šos izaicinājumus, kuri mūsu valstij ir uznākuši vienlaikus".

Politiķis domā, ka valdība šim sarežģītajam laikam, kas Latvijai vēl priekšā saistībā ar straujo Covid-19 izplatību un lielo slimnīcu noslodzi, ir sagatavojusies ar lēmumiem, ko valdība līdz šim pieņēmusi. Tagad Ministru kabineta uzdevums ir palīdzēt būt gatavai arī pārējai sabiedrībai, un šo gatavību vislabāk nodrošināšot cilvēku vakcinācija pret Covid-19, izteicās premjers.

Video: Premjers Krišjānis Kariņš pēc otrdienas, 12.oktobra valdības sēdes

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 1376 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 13 Covid-19 pacientu nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Līdz ar lielo saslimušo skaitu strauji turpina kāpt saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs - dienas laikā tas palielinājies no 908,6 līdz 938,8 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs.

Iepriekšējās ziemas Covid-19 viļņa laikā augstākais kumulatīvais rādītājs Latvijā bija fiksēts janvāra vidū, kad 10.janvārī tas sasniedza 693,9.

Uz augšu
Back