T, 29.03.2023.

Ogļrači Bulgārijā dodas protesta gājienā un pieprasa valdībai aizstāvēt nozari

TVNET/LETA
Ogļrači Bulgārijā dodas protesta gājienā un pieprasa valdībai aizstāvēt nozari
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Protestētāji Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā tur valsts karogus un kliedz saukļus pret Bulgārijas valdības plāniem slēgt elektroenerģijas ražotnes, kas darbojas ar oglēm.
Protestētāji Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā tur valsts karogus un kliedz saukļus pret Bulgārijas valdības plāniem slēgt elektroenerģijas ražotnes, kas darbojas ar oglēm. Foto: SCANPIX

Aptuveni 1000 ogļraču un Bulgārijas lielākās ar oglēm darbināmās spēkstacijas darbinieku trešdien Sofijā demonstrācijā aicināja valdību aizsargāt viņu darbavietas un atbalstīt nozari.

Protestētāji aicināja Bulgārijas valdību garantēt, ka tā nesteigsies slēgt raktuves un spēkstacijas brūnogļu ieguves kompleksā "Maritsa Iztok" Bulgārijas dienvidos.

"Ir jābūt zaļai, tīrai enerģijai, bet vispirms ir vajadzīgs laiks ieguldījumiem," norādīja viena no protestētājām, kas strādā kalnrūpniecības aprīkojuma uzņēmumā.

"Tas, iespējams, notiks mūsu mazbērnu laikā, bet tas nevar notikt tagad, jo tad

simtiem ģimeņu ir lemts zaudēt darbu un maksāt lielus elektroenerģijas rēķinus," viņa piebilda.

Bulgārijai ir jānosaka datums, kad tā pakāpeniski pārtrauks elektroenerģijas ražošanu no oglēm, ja tā vēlas sasniegt Eiropas Savienības (ES) klimata mērķus un saņemt palīdzību no bloka.

Bulgārijas pagaidu valdība paziņojusi, ka piektdien prezentēs savu plānu ES palīdzības saņemšanai. Valdība gatavojas aizstāvēt savu mērķi slēgt ar oglēm darbināmās spēkstacijas līdz 2038.gadam vai 2040.gadam.

Vides aizsardzības organizācija "Greenpeace" ir pieprasījusi, lai spēkstacijas tiktu slēgtas līdz 2030.gadam, mudinot Bulgāriju koncentrēties uz atjaunojamo enerģiju un nodrošināt jaunas darbavietas ogļu ieguves reģionos.

Protestētāji uzskata, ka drīza spēkstaciju slēgšana izraisīs elektroenerģijas trūkumu un pieaugošas enerģijas izmaksas. Spēkstacijās tiek saražoti 40% no elektroenerģijas, kas tiek patērēta Bulgārijā.

Kompleksā "Maritsa Iztok" strādā aptuveni 10 000 cilvēku. Brūnogļu depozīti tur ir bagāti ar sēru, kas tiek vainots sliktajā gaisa kvalitātē un elpceļu slimībās.

Arodbiedrības apgalvo, ka "Maritsa Iztok" nodrošina iztiku vairāk nekā 100 000 cilvēku, un solījušas turpināt izdarīt spiedienu uz valdību, kas tiks izveidota pēc parlamenta vēlēšanām novembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu