"Rīgas satiksme" atlaides sabiedriskajam transportam atcelts tuvāko dienu laikā
Papildināts

FOTO: Zane Bitere / LETA

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" visas atlaides sabiedriskajā transportā varētu atcelt līdz nedēļas beigām, ceturtdien žurnālistiem atklāja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Viņa atgādināja, ja jaunākie ierobežojumi, kas tostarp paredz braukšanas maksas atvieglojumu nepiemērošanu valstspilsētu sabiedriskajā transportā, ir pieņemti tikai trešdienas vakarā. Tāpēc uzņēmumam nepieciešams laiks, lai ieviestu tehnoloģiskās izmaiņas.

"Mums ir ļoti daudz jautājumu par to, kad un kādas atlaides tiek atceltas.

Trīs dienu laikā, tāpat kā tas bija pagājušajā gadā, mums ir nepieciešams nodrošināt visos transportlīdzekļos validatoru konfigurācijas. Pakāpeniski, pa grupām, šīs atlaides arī tiek atceltas," atzina Innusa.

Pēc viņas paustā, pasažieriem ir jārēķinās, ka ierobežojumi ir stājušies spēkā, kontakti un braucieni ir jāsamazina, un no sestdienas vai svētdienas rīta visas atlaižu grupas būs atslēgtas un biļete galvaspilsētas sabiedriskajā transportā būs jāpērk par pilnu cenu.

Pašvaldībā informēja, ka atlaižu atcelšana notiks automātiski un pasažieri varēs izmantot jau esošos e-talonus, tajos ielādējot biļetes par pilnu cenu.

Savukārt personas ar pirmo vai otro invaliditātes grupu, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, cilvēki, kas pavada personu ar pirmo invaliditātes grupu, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, neatkarīgi no tā, vai ir vakcinētas vai nav, varēs turpināt sabiedrisko transportu izmantot kā līdz šim.

Pasažieriem, kuri norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto biļetes par pilnu cenu, nekas nemainās. Tāpat kā līdz šim, varēs izmantot gan braucienu biļetes, gan mēnešbiļetes, gan citus biļešu veidus par pilnu cenu.

Ievērojot mājsēdes nosacījumus, sabiedriskā transporta kustība tiks pārtraukta pakāpeniski, plānojot, ka, no galapunkta pēdējie reisi varētu izbraukt līdz aptuveni plkst.21.

Innusa apgalvoja, ka pasažieru skaita samazināšanai "Rīgas satiksme" nespēj nodrošināt papildu transporta reisus. Tas saistīts arī ar darbinieku slimošanu.

"Rīgas satiksme", tāpat kā līdz šim, turpināšot sekot līdzi salona piepildījumam, lai tas nepārsniedz noteikto, kā arī atbilstoši prasībai atsāk sēdvietu marķēšanu. Tāpat, pēc uzņēmuma vadītājas teiktā, tiks kontrolēta arī sejas aizsargmaskas lietošana.

Viņa arī atklāja, ka "Rīgas satiksmē" pret Covid-19 nav vakcinējušies nepilni 5% darbinieku.

Pašlaik, lai šos darbiniekus pielaistu pie darba, viņiem tiek nodrošināti siekalu testi. Gadījumā, ja darbinieki nevakcinēsies līdz valdības noteiktajam termiņam, viņi no darba tiks atstādināti.

Jau ziņots, ka no šodienas līdz 15.novembrim pasažieru skaits pilsētas un piepilsētas transportā nedrīkstēs pārsniegt 50% no transporta ietilpības, trešdien nolēma valdība.

Vienlaikus pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, stingro ierobežojumu laikā nepiemēros braukšanas maksas atvieglojumus.

Noteikts, ka netiks piemēroti tikai pašvaldību noteiktie braukšanas maksas atvieglojumi valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā. Savukārt valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos.

Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā.

Uz augšu
Back